AK Parti Aydın İl Başkanlığı, Başkan Gökhan Ökten ve yönetim kurulu üyelerinin aldığı karar doğrultusunda Efeler Ilıcabaşı Mahallesi’ndeki Denizli Bulvarı üzerinde bulunan 600 metrekarelik 2 katlı binaya taşındı. Söz konusu bina değişikliği bazı partililerin vatandaşların ulaşım ve erişimine uzak mesafede olması gerekçesiyle eleştirilere neden olurken, Başkan Ökten konuyla ilgili yaptığı açıklamada, il binasında sadece Efeler ilçe sınırına hizmet vermediklerini Buharkent’ten Didim’e kadar bütün ilçe sınırlarına hizmet verdiklerini belirtti. 17 ilçenin il binasına gelmesini planlandığında 3 kilometre doğu ilçelerine yaklaşırken, 3 kilometre de batı ilçelerine uzaklaşmış durumda olduklarını söyleyen Ökten, hizmet binasının uzaklaşması gibi bir durumun söz konusu olmadığını belirtti.

“DEMEK Kİ MESAFEDE BİR FARK YOK”

Yeni taşındıkları binanın tanıtım toplantısında söz konusu eleştirilerle ilgili açıklama yapan Başkan Ökten, “Burası AK Parti İl Başkanlığı. Biz sadece bulunduğumuz Efeler ilçe sınırına hizmet vermiyoruz. Buharkent’ten Didim’e kadar bütün ilçe sınırlarına hizmet veren bir kurum binası. Daha önce bulunmuş olduğumuz yer evet meydana bakıyordu, merkezdeydi ama şu an orası Efeler İlçe Başkanlığı’dır. Efeler ilçe sınırında vatandaşımızın AK Parti ile bir diyalogu ve iletişim noktasında bize ihtiyacı olduğunda bizim orada hizmet binamız var. Yani vatandaşımız alışagelmiş olduğu binaya gittiğinde AK Parti’de hizmetini görecektir. 17 ilçenin il binasına gelmesini planladığımızda biz 3 kilometre doğu ilçelerine yaklaşmış, 3 kilometre de batı ilçelerine uzaklaşmış durumdayız. Yani Didim’den gelecek olan arkadaş 100 değil 103 kilometre gelecek, Buharkent’ten gelecek arkadaşsa 100 değil 97 kilometre gelecek. Demek ki mesafede bir fark yok” dedi.

“HİZMET ANLAYIŞI DAHA İYİ BİR NOKTAYA GELECEK”

İYİ Parti Aydın’da büyükşehir ve ilçelere talip İYİ Parti Aydın’da büyükşehir ve ilçelere talip

İl binasının merkezde bulunmasının Efeler İlçe Başkanlığı’nın çalışmalarının refüze edilmesine neden olduğunu savunan Ökten, “Hizmet anlayışı da emin olun ki bu şekilde daha iyi bir hizmet noktasına gelecek. Niçin? Efeler’de ilçe merkezindeki ihtiyacı olan arkadaşımız il binamıza geldiğinde, ‘Efeler ilçemiz 100 metre aşağıda oraya gittiğinizde size yardımcı olunacak’ diyemiyorduk. Çünkü gelmiş kapınıza gönderemiyorsunuz. Bu da ilçe başkanlığının ve ilçe yetkisindeki faaliyetin ve çalışmanın ne yazık ki il başkanlığı tarafından refüze edilmesine sebebiyet veriyor. Şu an ilçe başkanlığı ilçesine hizmet görevini yerinde yapacak, il başkanlığımız da 17 ilçesine, belediye başkanlarına ve bütün teşkilatlara hizmetini burada yapacak. Bu manada yani hizmet binasının uzaklaşması gibi bir şey söz konusu değil. Tabi ki kapımız, gönlümüz vatandaşımıza açıktır. Orada da burada da bir binamız var. Vatandaşımız hangi ulaşıma daha yakınsa onunla binamıza gelip ihtiyacını ve desteğini sağlayabilir” ifadelerini kullandı. (MURAT TAN)