2022 yılının Mart ayında Kuşadası eski belediye başkanı Özer Kayalı’yı bacağından tabanca ile vuran ve kısa süre önce cezaevinden tahliye olan Can Başar, Günel’e iftira atması karşılığında kendisine çeşitli vaatlerde bulunulduğunu açıklaması Kuşadası kamuoyunda büyük tepkiye neden olmuştu.

Başkan Ömer Günel’in, Can Başar’ın tüm iddialarının tek tek araştırılması gerektiğini belirtmesinin ardından konu CHP Kuşadası İlçe Başkanı Mehmet Gürbilek tarafından yargıya taşındı.

Germencik’te siyasi nezaket örneği Germencik’te siyasi nezaket örneği

Başkan Ömer Günel’in avukatı Umut Yaşar ile birlikte Cumhuriyet Savcılığına yaptığı başvurunun ardından Adliye önünde basın mensuplarına açıklama yapan CHP Kuşadası İlçe Başkanı Mehmet Gürbilek, uzun süredir sosyal medyada sahte hesaplar üzerinden Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel’e yönelik planlı bir karalama kampanyası sürdürüldüğünü belirterek şöyle konuştu: “Dün de biliyorsunuz sosyal medyada Can Başar isimli bir şahsın ciddi iddialar içeren paylaşımı yer aldı. Bu paylaşımdaki iddiaların bir an önce açığa çıkarılması ve kamuoyunun aydınlatılması amacıyla bugün belediye başkan adayımız Ömer Günel'in avukatı Umut Yaşar ile birlikte Cumhuriyet Savcılığına gelerek başvuruda bulunduk. Öncelikle Can Başar isimli kişinin ifadesinin alınmasını ve elindeki delillerin toplanmasını istedik. Savcımız ivedilikle dosyanın Emniyete sevkini sağladı. Hızlı bir sonuç alacağımızı düşünüyoruz. Umuyorum ki bu olay bir an önce aydınlığa kavuşur ve eğer varsa suçlular gerekli cezayı alır.”  

Kaynak: HABER BÜLTENİ