Türk milli takımının Almanya’da Avusturya’yla oynadığı Euro 2024 Avrupa Şampiyonası Son 16 Turu maçında milli futbolcu Merih Demiral’ın Bozkurt işaretiyle sevincini ifade etmesi, tartışmaları da beraberinde getirdi. 

Maçta Bozkurt işareti yapılmasını eleştiren CHP Efeler Belediye Meclis Üyesi Sidar Kaya’ya yanıt veren MHP Efeler İlçe Başkanı Ahmet Baskın, önceki CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Bozkurt işareti yaparken çekilen fotoğrafını anımsattı. 

Nazilli’de yeni haftada hava nasıl olacak? Nazilli’de yeni haftada hava nasıl olacak?

MHP’li Baskın, “Dün akşam oynadığı futbol ve attığı gollerle milletimizin takdirini ve haklı övgüsünü kazanan Merih Demiral kardeşimizin, gol sevincini Bozkurt işaretiyle paylaşması anlaşılan içimizde ve dışımızda pek çok çevreyi rahatsız etmiş, farklı arayış ve açıklamaların bahanesi olmuştur. Merih Demiral kardeşimizin fileleri havalandırmasına müteakip yaptığı Bozkurt işareti Yüce Türk milletinin dünyaya bir mesajıdır” ifadelerini kullandı. 

“KAMUOYUNUN VİCDANINA HAVALE EDİYORUM” 

Baskın, açıklamasında şunları kaydetti: “ Bir şeyler paylaşma gereği duyarsanız; Adalet Yürüyüşü sırasında, seçimlerde Bozkurt işareti yapan önceki Genel Başkanınız Sayın Kılıçdaroğlu'na, altılı ganyan ortaklarından Sayın Karamollaoğlu'na karşı da aynı performansı bekliyor ve sizi kamuoyunun ve yüce Türk milletinin vicdanına havale ediyorum. Böyle zamanların en güzel tarafı da her şeyin ve herkesin ayan beyan ortaya çıkmasıdır. Türk ve Türkiye Cumhuriyeti düşmanlarını rahatsız eden, uykularını kaçıran, su kaynattıran, bilyalarını dağıtan, kayışlarını koparan Milli Kahramanımız Merih Demiral’ı ve milli takımımızı canı gönülden kutluyor, ‘Türk’e durmak yaraşmaz’ diyerek ‘Bizim Çocuklar’ın, milli gururlarımızın başarılarının devamını diliyorum.”

Muhabir: KIVANÇ UĞUR