Son olarak Başkan Erol, Yıldırım’ı fahiş fiyat uygulamakla suçlarken, Yıldırım ise Başkan Erol’u insanları kışkırtmakla ve ayrıştırmakla itham etti.

Buharkent Belediye Başkanı AK Partili Mehmet Erol ve kendisini “CHP’li” olarak tanımlayan Buharkent Şoförler Odası Başkanı Fatih Yıldırım arasındaki polemiklerin sonu gelmiyor. Geçmiş dönemde pek çok konuda polemik yaşayan ikili arasında bu kez de park ve cemiyet alanlarıyla ilgili tartışma başladı. Belediye Başkanı Mehmet Erol sosyal medya hesabından Büyükşehir Belediyesi’nin ilçedeki parkları fahiş fiyatla cemiyet yapmak isteyenlere kiraladığını iddia ederek Millet Bahçesi’nde düğün alanı oluşturacaklarını açıkladı. Fatih Yıldırım ise bu paylaşıma karşılık olarak yaptığı paylaşımda Başkan Erol’un insanları ayrıştırmaya ve kışkırtmaya çalıştığını iddia etti.

“MİLLET BAHÇESİNDE CEMİYET ALANI OLUŞTURACAĞIZ”

"Anadolu Kadını" defilesi nefes kesti "Anadolu Kadını" defilesi nefes kesti

Belediye Başkanı Mehmet Erol sosyal medya üzerinden paylaşım yaparak “Yargı süreci devam eden Buharkent Şehir Parklarının, Aydın Büyükşehir Belediyesi tarafından kiraya verilmesi sonucunda düğün alanları fahiş fiyatlarla vatandaşlarımıza sunulmuştur. Bu hususta vatandaşlarımız tarafından yoğun talep sonucunda Millet Bahçesinde ''Yeni Düğün Alanı''oluşturma çalışmalarımız başlamıştır. Haziran ayı itibariyle hizmetinize sunulacaktır. Düğün ,cemiyet yapacak vatandaşlarımıza duyurulur” açıklamasında bulundu.

Buharkent Fatih Yıldırım

FAHİŞ FİYAT İDDİASINI YANITLADI

Buharkent Şoförler Odası Başkanı Fatih Yıldırım da kendi sosyal medya hesabından Mehmet Erol’a yanıt verdi. Yıldırım, otogarın yanında bulunan parkı Aydın Büyükşehir Belediyesi vasıtasıyla aldıklarını belirterek Başkan Erol’u parkta cemiyet yapmak isteyenleri vazgeçirmeye çalışmakla suçladı.Yıldırım “Fahiş fiyatlarla hizmete sunuluyor dediği cemiyet fiyatlarımızı, Buharkent Belediyesine ait havuz da ki kira bedelini ( tek gece 5 bin ) ve masa sandalye kiralayan esnafın da ne kadara kiraladığını araştırarak ( sandalye adet 5 TL, masa adet 20 TL) ona göre belirledik. Bir cemiyete 500 sandalye ve 80 masa vereceğimizi düşünürsek sadece masa sandalye kirası 4 bin TL tutar. Elektrik, su, personel giderleri de göz önünde bulundurursak, üyelerimize de yüzde 20 indirim yapıyoruz. Pandemiden sonra cemiyetler yoğunken aklına gelmeyen cemiyet alanı yapma fikri şimdi mi aklına geldi?” dedi. Yıldırım ayrıca Başkan Erol’u göreve geldiği günden bu yana her alanda insanları ayrıştırmaya çalıştığını iddia etti. (FİLİZ ÖZDEMİR)