Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) Buharkent Meslek Yüksekokulu 2023-2024 akademik yılı mezuniyet töreni, Buharkent Belediyesi Sosyal Tesisleri’nde büyük bir coşkuyla gerçekleşti. Alternatif Enerji Kaynakları Teknolojisi Programı, Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı Programı, Çocuk Gelişimi Programı ve Çağrı Merkezi Hizmetleri Programı’nda mezun olan öğrenciler kep atarak mezuniyetlerini kutladı.Törene Buharkent Kaymakamı Cuma Omurca, Belediye Başkan Vekili İdris Çakmakkaya, MYO Müdürü Dr. Mehmet Kaya, akademik ve idari personel ile öğrenciler ve aileler katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törende protokol konuşmalarının ardından bölümlerini birincilikle bitiren öğrencilere plaket takdim edildi.

İzmir'in üç ilçesinde çıkan orman yangınlarına müdahale ediliyor İzmir'in üç ilçesinde çıkan orman yangınlarına müdahale ediliyor

GAZZE KATLİAMINA DİKKAT ÇEKTİLER

Mezuniyet törenine katılan öğrenciler İsrail’ini Gazze kentinde yaptığı katlima dikkat çekti. Öğrenciler üzerinde “5 bin 479 öğrenci, 251 öğretmen, 95 akademisyen, Gazze’de şehit oldu. Haksızlık karşısında eğilmeyiniz. Zira hakkınızla beraber şerefinizi de kaybedersiniz. İnsanlığı savunmak belki de insanlık adına en erdemli davranıştır” yazılı döviz taşıdı. 

Muhabir: FİLİZ ÖZDEMİR