Aydın Büyükşehir Belediyesi’nin 2014 yılında başlattığı ata tohumları projesi kapsamında yapılan fide dağıtım etkinlikleri devam ediyor. Büyükşehir Belediyesi son olarak Nazilli İstasyon Meydanı’nda kurulan çadırdan vatandaşlara sebze fidesi dağıttı. Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nun bizzat dağıttığı fideleri almak için Perşembe pazarına gelen vatandaşlar çadırın önünde uzun kuyruklar oluşturdu.

“YERLİ TOHUMLARA SAHİP ÇIKIYORUZ”

Nazilli Ticaret Odası üye buluşma toplantısı Yenipazar’da yapıldı Nazilli Ticaret Odası üye buluşma toplantısı Yenipazar’da yapıldı

Başkan Özlem Çerçioğlu basın mensuplarına yaptığı açıklamada bu yıl toplam 4 milyon fidan dağıttıklarını söyledi. Çerçioğlu, “Eskiden mis gibi kokan domateslerin salatalıkların tadını yeniden alabilmek için 2014 yılında yerli tohumlarımızı topladık ve fide yetiştirmeye başladık. Yerli tohumlarla yetiştirdiğimiz fidelerimizi vatandaşlarımızla paylaşmaya devam ediyoruz.Bugün Nazilli’de 150 bin fide dağıttık. Fide alan vatandaşlarımızdan ricam tohumlarını saklasınlar. Her yıl yeniden yerli tohumlarla fide yetiştirmeye devam etsinler. Biz de belediye olarak projemizi büyüterek sürdüreceğiz” şeklinde konuştu. (FİLİZ ÖZDEMİR)