Aydın Büyükşehir Belediyesi Nazilli’nin kurtuluşunun 101. Yıldönümü için çeşitli etkinliklerden oluşan kutlama programı düzenledi. Kutlamalar kapsamında ilk olarak Atatürk Parkı’nda 12.00 ile 18.00 saatleri arasında Atatürk Fotoğrafları sergisi açıldı.

Ardından saat 13.30’da İstasyon Meydanı Uzun Çarşı girişinde şehitler için 3 bin kişilik lokma hayrı gerçekleştirildi.

Kutlama programına CHP Aydın Milletvekili Süleyman Bülbül, Aydın Büyükşehir Belediye Başkan yardımcısı Barış Altıntaş, CHP Nazilli İlçe Başkanı Naim Atmaca, CHP’li Nazilli Belediyesi Meclis üyesi Ulvi Yıldırımkaraman, Nazilli eski CHP İlçe Başkanı Serkan Sevim, partililer ve çok sayıda vatandaş katıldı.

WhatsApp Image 2023-09-06 at 10.33.04

KATILIMCILAR DOYASIYA EĞLENDİ

Efeler’de cenazeler Kuyulu’ya defnedilecek Efeler’de cenazeler Kuyulu’ya defnedilecek

Kutlama programıyla ilgili konuşan CHP Nazilli İlçe Başkanı Naim Atmaca, “Lokma hayrımız sayın Büyükşehir Belediye Başkanımız Özlem Çerçioğlu’nun Nazilli için verdiği bir hayırdır. Tüm vatan için şehitlerimizin ruhuna dökülmüştür. Başkanımıza çok teşekkür ediyoruz. Buranın dışında resim sergimiz ve akşamda konserimiz var. Şenlik havasında bir kurtuluş günü etkinleri yaşıyoruz. Emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz”ifadelerini kullandı. Kutlama programı akşam saatlerinde bando gösterisi, folklor gösterileri ve Aydın Büyükşehir Belediyesi Konservatuarı konseriyle devam etti. Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, kutlama mesajında, “5 Eylül Nazilli'mizin düşman işgalinden kurtuluşunun 101. yıl dönümünü kutluyor, ülkemizin Ebedi Başkomutanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını saygı ve minnetle anıyoruz” ifadelerine yer verdi. (HABER MERKEZİ)