Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı ve CHP Büyükşehir Belediye Başkan adayı Özlem Çerçioğlu, Atatürk Kent Meydanı’nda vatandaşlara Ata Tohumlarından elde edilen sebze fidelerinin dağıtım etkinliğine katıldı. 

CHP Aydın Milletvekili Evrim Karakoz ve CHP Efeler Belediye Başkan adayı Anıl Yetişkin’le birlikte halka fide dağıtan Çerçioğlu, etkinliğin sonunda basın mensuplarının sorularını yanıtladı. 

Whatsapp Image 2024 03 26 At 12.34.15

İncirliova’da spor yatırımları yükseliyor İncirliova’da spor yatırımları yükseliyor

“YERLİ VE MİLLİ OLMAK BUDUR” 

Toplamda 3 milyon fide dağıttıklarını kaydeden Çerçioğlu, “Bugün de 35 bin civarında fideyi vatandaşlarımızla buluşturduk. Her yıl düzenli olarak bu dağıtımı yapıyoruz. Ata Tohumlarımızı büyüklerimizin sandıklarından topladık. Amacımız yerli ve milli tohumlarımızı gelecek nesillere aktarmak. Vatandaşımız tohumları saklıyor, gelecek yıl tekrar kullanıyor. Yerli ve milli olmak böyle bir şey. Bunlar İsrail tohumu değil, yerli tohumlar bunlar. Çocukluğumuzda mis gibi kokan domates ve biberler vardı. İşte bunlar onlar” dedi. 

“İNDİRİMLİ ET VE SÜT SEÇİM SONRASI DA DEVAM EDECEK”

İktidarın ekonomi politikalarını eleştiren ve belediye olarak gerçekleştirdikleri çalışmalardan söz eden Çerçioğlu, şöyle devam etti: “Vatandaş zamlardan dolayı gergin. Bu memlekette hiç ekmek kuyruğu, pide kuyruğu gördünüz mü? Bu iktidar döneminde bunları gördük. Bunun sorumlusu AK Parti ve Mustafa Savaş’tır. Şu mübarek ramazan gününde vatandaş, ucuz ekmek ve pide alabilmek için kuyrukta. Ege Et’e 65 bin civarında başvuru var. Et devam ediyor. Bugün de emeklilerimize süt ve süt ürünlerinde yüzde 20 indirim başladı. İndirimler seçimden sonra da devam edecek. Emeklilerimizin durumu düzelinceye kadar biz buna devam edeceğiz. Emeklimizi bir somun ekmeğe muhtaç ettiler. Biz sosyal yardımlardan bahsederken utanıyoruz artık.”

Whatsapp Image 2024 03 26 At 12.34.16

“GÖZ VE DİŞ HASTANESİ KURACAĞIZ” 

Gelecek döneme ilişkin proje ve hedeflere değinen Çerçioğlu, “Her belediye gibi biz de altyapı ve üstyapı çalışmalarına devam edeceğiz. Ama hiçbir zaman bir beton yığını dikelim diye düşüncemiz yok. Aydın Tekstil’de fuar alanını açtık. Toplam 18 bin metrekare orası. 7 bin metrekaresini Fuar Aydın olarak açtık. Onun ikinci, üçüncü etabını tamamlayacağız. Diş hastanesi ve göz hastanesi projelerimiz var. Üzülerek ifade ediyorum, ülkemizde diş tedavisi çok pahalı. Görüyorsunuz değil mi? İnsanlar diş tedavilerini yaptıramıyor. İşte burada Büyükşehir Belediyesi devreye girecek ve diş hastanesi kuracağız. Göz hastanesi kuracağız. Gençlerimiz için çalışma salonları açmaya devam edeceğiz. Yine Anıl Başkan’la beraber eski minibüs garajına kültür merkezi, otopark ve eski minibüs garajını devam ettireceğiz” diye konuştu. 

Whatsapp Image 2024 03 26 At 12.34.17 (2)

“HERKESE EŞİT HİZMET GÖTÜRDÜK” 

Belediye başkanlığı sürecinde hiçbir partiyi ayırt etmediğini dile getiren Çerçioğlu, şunları söyledi: “Herkese eşit mesafede oldum. Adil oldum. Herkese eşit hizmet götürdük. Sadece kadınlara, gençlere pozitif ayrımcılık uyguladık. Fakir fukaranın, garip gurebanın yanında olduk. Aydın’da yaşıyorsanız hiç kimse yatağa aç girmez, hiç kimse soğuktan üşümez. Çünkü biz varız, Cumhuriyet Halk Partili belediyeler var. Sosyal projelerimize Sayın Başkanımla (Anıl Yetişkin) devam edeceğiz. Evet, bir parti çatısı altında seçiliyoruz ama herkese eşit mesafedeyiz. Buradan AK Parti’li kardeşlerime sesleniyorum, İYİ insanlara sesleniyorum, MHP’li kardeşlerime, tüm partililere sesleniyorum. Tüm partilerin mensuplarına, gönül vermiş olanlara sesleniyorum. Aydın için 18 saat çalıştım. Bundan sonra da Efeler’de Anıl Başkanımla beraber 18 saat çalışacağımıza söz veriyoruz.

Whatsapp Image 2024 03 26 At 12.34.17

Elimizden gelenin en iyisini yapıyoruz, yapmaya da devam ediyoruz. Herkesin oyunu istiyorum. Çünkü ben belediye başkanlığı sürecimde herkese eşit ve adil davrandım. Aynı şekilde davranmaya devam edeceğim.”

Çerçioğlu, “Tüm Aydın halkını 31 Mart akşamı üçüncü kere Atatürk Kent Meydanı’na davet ediyorum” diyerek sözlerini noktaladı. 

Muhabir: KIVANÇ UĞUR