CHP Parti Meclisi, 4 – 5 Kasım tarihlerindeki 38’inci Olağan Kurultay’da CHP Genel Başkanı seçilen Özgür Özel başkanlığındaki ilk toplantısını gerçekleştirdi.

Toplantı sonrasında açıklamalarda bulunan Genel Başkan Özel, partisinin yerel seçim stratejisine ilişkin önemli mesajlar verdi. Özel, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ve Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nu, 2024 yılının Mart ayında yapılacak yerel seçimlerde yeniden aday göstereceklerini dile getirdi.

“YENİDEN ADAYLAŞTIRACAĞIZ”

Hiçbir il ve ilçede genel başkanın veya “değişim ekibinin” söz verdiği belediye başkan adayı olmadığını aktaran Özel, “Sadece Sayın Mansur Yavaş, Sayın Ekrem İmamoğlu ve Aydın’ın ‘Topuklu Efesi’ Özlem Çerçioğlu’yla ilgili anketlerdeki çok yüksek memnuniyet oranına dayanarak, Parti Meclisi’ne bir teklifle geleceğiz ve üç belediye başkanımızı yeniden adaylaştıracağız” ifadelerini kullandı.

Asgari Ücret Tespit Komisyonu, ikinci toplantısını 18 Aralık'ta yapacak Asgari Ücret Tespit Komisyonu, ikinci toplantısını 18 Aralık'ta yapacak

CHP’nin önceki Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, geçtiğimiz 30 Ağustos’taki Söke ziyaretinde “Önümüzdeki süreçte de Allah nasip ederse Özlem Başkanımız Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı olarak görevine devam edecek. Onu size emanet ediyorum” sözleriyle Çerçioğlu’nun adaylığını açıklamıştı.

14 YILDIR BELEDİYE BAŞKANLIĞINI SÜRDÜRÜYOR

3 Kasım 2002 ve 22 Temmuz 2007 seçimlerinde CHP’den Aydın Milletvekili seçilen Özlem Çerçioğlu, 2009 Mart’ındaki yerel seçimlerde Aydın Belediye Başkanı seçilmişti. Aydın’ın ilk kadın belediye başkanı olan Çerçioğlu, 2014 ve 2019 yerel seçimlerinde ise Aydın Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevine seçildi.

Genel Başkan Özel’in açıklamalarının ardından Çerçioğlu’nun üçüncü kez Büyükşehir adayı gösterilmesine kesin gözüyle bakılıyor. (KIVANÇ UĞUR)