Aydın’da 200 gram ekmeğin fiyatı 7 liradan 8 liraya çıkarıldı. Zammın ardından Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Nazilli İlçe Başkanı Naim Atmaca yaptığı basın açıklamasıyla hükümetin ekonomi politikalarını eleştirdi. Atmaca açıklamasında AKP hükümetinin beceriksiz, dikiş tutmayan ekonomi politikalarının cezası bir kez daha halka kesildi” dedi.

Mobilya, kağıt ve orman ürünleri sektöründen 7,3 milyar dolarlık ihracat Mobilya, kağıt ve orman ürünleri sektöründen 7,3 milyar dolarlık ihracat

Atmaca açıklamasının devamında “Pazara, markete, süte, yumurtaya, yağa yani halkımızın hayatını daim ettirebilmesi için almak zorunda olduğu ürünlere gelen zamlara alıştık, saray hükümeti sayesinde ‘zam’ vatandaşlarımız için normal, sıradan bir kelime haline geldi. Kirası, gıdası, elektriği, ısınması her geçen gün daha da pahalılaşan, her geçen gün daha da yoksullaşan halkımız AKP hükümeti sayesinde hayat pahalılığı neymiş öğrendi” ifadelerine yer verdi.

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’Nİ ÖRNEK GÖSTERDİ

Kış mevsiminin yaklaşmasıyla vatandaşların ısınma masraflarını düşünmeye başladıklarını dile getiren Atmaca “Doğalgaz, kömür, odun, elektrik… Vatandaşımızın soğuk kış günlerini atlatabilmesi için kritik rol taşıyan ısınma kaynakları 2023 yılının geçen 10 ayı boyunca misli misli zamlandı. Açlık, yoksulluk sınırının altında hayat mücadelesi vermeye çalışan halkımız için yıllardır olduğu gibi bu kış da soğuğa karşı alınabilecek tek önlem bir parça battaniyenin altına sığınmak olacak. Aydın'ın kadrolu kaybedeni, 'muazzam' yönetiminin Aydın'daki timsali Mustafa Savaş ve AKP'nin Aydın'daki temsilcileri; Halkın sesine kulak verin! Sizler sıcak yuvalarınızda otururken vatandaşlarımız evine ekmek götüremiyor, çocuklarının ısınmasını sağlayamıyor. İktidarınızın ekonomide açtığı derin kriz ortada, krizin faturası vatandaşa kesiliyor! Güllük gülistanlık bir tablo çizmeyi bırakın da gerçekleri söylemeye başlayın! Bakın Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu vatandaşların yanında. Özlem Başkanımızdan yardım isteyen hiçbir vatandaşımız geri çevrilmiyor, yatağa aç girmiyor, soğukta üşümüyor. Bu halk sesini duymayanlara, gerçekler karşısında kafasını kuma gömenlere cevabını verir, zulmün hesabını sandıkta sorar” dedi. (FİLİZ ÖZDEMİR)