MAK Araştırma’dan Aydın anketi MAK Araştırma’dan Aydın anketi

CHP Aydın önceki dönem İl Başkanı Barkan Kalınomuz, CHP 38. Olağan Kurultayı’nda rakibi Özgür Özel’e karşı ezici farkla seçimleri kaybederek genel başkanlık koltuğundan olan Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik çarpıcı eleştiriler yöneltti.

Sosyal medya hesabındaki paylaşımından Kılıçdaroğlu’nu hedef alan Kalınomuz, “Sizi yakından tanıma fırsatı, onlarca kez baş başa oturma fırsatı buldum. Siz toplumun bildiği gibi sakin güç falan değildiniz. Hayatımda sizin kadar öfkeli ve kindar birini hiç görmedim” ifadelerini kullandı.

“DÜTTÜRÜ PARTİLERE 39 MİLLETVEKİLİ ISMARLADINIZ”

CHP’li Kalınomuz, Özgür Özel’in zaferiyle sonuçlanan kurultayda Kılıçdaroğlu’na hesap sorulduğuna vurgu yaptığı paylaşımında, “Kemal Bey. Sizi yakından tanıma fırsatı, onlarca kez baş başa oturma fırsatı buldum. Siz toplumun bildiği gibi sakin güç falan değildiniz. Hayatımda sizin kadar öfkeli ve kindar birini hiç görmedim. Demokrasi, demokratlık ise yanınızdan bile geçemez. Bu partinin evlatlarını, Ekmelettin İhsanoğlu, Mehmet Bekaroğlu, Ayhan Taşkın, Abdüllatif Şener, Mehmet Ali Çelebi, Sadullah Ergin gibi faşistlere tercih ettiniz. Danışmanlarınızı ise anlatmaya utanıyorum. Düttürü partilere sanki parti babanızın çiftliği de bu çiftlikte çay ısmarlar gibi 39 milletvekili ısmarladınız. Siz hep tek adamdınız, zannedersem tek adam olarak da yaşayacaksınız. Kendiniz tek adamken Tayyibe tek adam diyemezsiniz. Partide demokrasiyi tesis etmez iken ülkeye demokrasiyi getireceğinizi iddia edemezsiniz. Siz bilmezsiniz de ben söyleyeyim. Solculuğun şöyle bir huyu vardır. Er geç hesap sorar” dedi. (MURAT TAN)