Kış aylarının en temel gider kalemlerinden olan doğalgaz, odun, kömür ve soba fiyatlarında ciddi artışlar yaşandığını belirten Karakoz, "Kar yağmadan vatandaşa kara kışı yaşatıyorlar" dedi.

CHP’li Gürdal: “Tecrübelerimi belediye başkanlığına yansıtmak istiyorum” CHP’li Gürdal: “Tecrübelerimi belediye başkanlığına yansıtmak istiyorum”

“DOĞALGAZ LÜKSGAZ OLDU”
Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin etkisiyle, doğalgaz fiyatlarının yüzde 223 arttığını vurgulayan Karakoz, "Doğalgaz artık lüksgaz oldu. Vatandaşlarımız, henüz kar yağmadan artan fiyatlar karşısında karakışı yaşar oldu" şeklinde konuştu.

FİYATLARDAKİ ARTIŞA DİKKAT ÇEKTİ
Karakoz, odun fiyatlarının yüzde 681, kömür fiyatlarının yüzde 844 ve soba fiyatlarının yüzde 622 arttığını belirterek, "En düşük emekli maaşı, asgari ücret ve bu giderler arasındaki uçurum nedeniyle vatandaş ne kombi yakabilir ne de soba kurabilir. Yapacağı tek iş battaniye altında ısınmaya çalışmak olacaktır" dedi.

CHP Aydın Milletvekili Evrim Karakoz, konuşmasını şu sözlerle tamamladı: "Vatandaş ne yapacak, kombisini nasıl çalıştıracak, nasıl odun, kömür alacak? Vatandaşların mağduriyetinden ve yoksulluğundan faydalanıp meydanlarda hamasi sözler söyleyerek doğalgaz bulduk diyenler ve bu ucube hükümet sistemini ülkemizin başına örenler biraz olsun vicdan sahibiyseler bu soruların cevabını verirler." (HABER MERKEZİ)