CHP, Aydın’ın 17 ilçesindeki kadın kolları ilçe kongrelerini tamamladı. CHP Kadın Kolları İl Başkanı Ayşe Özdemir, 27 Haziran Perşembe günü yapılacak kongrede bu göreve yeniden aday olduğunu açıkladı. 

17 ilçenin kadın kolları başkanlarının katılımıyla Efeler Belediyesi’ne ait İmamköy Doğa Otel’de toplantı düzenleyen Özdemir, “Eşitlik için, demokrasi için, kadının insan hakları için, özgürlük için, laiklik için, birlikte el ele,  kol kola yürüttüğümüz mücadeleyi ileriye taşımak; ebedi liderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu Cumhuriyet Halk Partimizi iktidar yapmak için Kadın Kolları İl Başkanlığına tekrar adayım. Evine ekmek götürmek, çocuğunun okul masrafını karşılamak için, sigortasız çalıştırılan kadınlar için adayım. Tarım işçileri, tekstil işçileri, emekliler, gülmeyi unutan yüzler için adayım. Görünmeyen emeğin iktidarı için adayım. Kadınların hayatın her alanında olabileceğini ve kadın istihdamını arttırmak, mücadele etmek için adayım. Çalıştığı işyerinde mobinge uğrayan, eşit işe eşit ücret almayan kadınlar için adayım. Elinde diplomasıyla işsiz, iş arayan gençler için adayım” diye konuştu. 

Whatsapp Image 2024 06 10 At 14.08.47

‘LAİK VE ÖZGÜR TÜRKİYE’ VURGUSU

Bayram tatilinin 8 gününde 68 kişi hayatını kaybetti Bayram tatilinin 8 gününde 68 kişi hayatını kaybetti

Özdemir, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Her gün evde, iş yerinde, sokakta öldürülen, tacize, tecavüze uğrayan kadınlar için adayım. Bu ülkede iki cinsiyetten biri değil, ikinci cins olarak görülen kadınların haklarını savunmak için adayım. Kadınların nasıl giyineceğinden, nasıl konuşacağına, kaç çocuk doğuracağına, ne zaman evleneceğine kadar dikte eden, bize ‘itaat et rahat et’ gibi pasif roller biçenlere hadlerini bildirmek için adayım. Laik, özgür, eşit, adil herkesin tok olduğu, Türkiye’yi yeniden hep birlikte inşa etmek için adayım.  Adayım çünkü kadın mücadelesi, bu ülkenin demokratikleşme mücadelesinin en büyük gücüdür. Kadın mücadelesi; adalet, eşitlik mücadelesinin lokomotifidir. Kadınların örgütlü gücü ve mücadelesiyle; çağdaş, aydınlık yarınları mutlu Türkiye’yi hep birlikte inşa edeceğiz. Ne diyorduk; Kotalar bize dar, hedefimiz iktidar! O halde kadınlar en önde yürüyecek, gelecek kadınların ellerinde yükselecek. Biz kadınlar; vardık, varız, var olacağız!”

NAZLIAKA’NIN DA GELMESİ BEKLENİYOR 

Kongrenin 27 Haziran Perşembe günü Yıldız Kenter Şükran Güngör Kültür Merkezi’nde yapılacağını aktaran Özdemir, CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka’nın da programının uygun olması durumunda kongreye geleceğini sözlerine ekledi. 

Toplantıya Efeler Belediye Meclisi’nin CHP’li kadın üyeleri de katılarak Özdemir’e destek verdi. 

2016’dan bu yana kesintisiz olarak CHP Kadın Kolları İl Başkanlığı görevini sürdüren Özdemir, 2001 – 2003 ve 2011 – 2012 yıllarında da bu görevi üstlenmişti. 

Muhabir: KIVANÇ UĞUR