CHP Aydın İl Başkanı Hikmet Saatçı, Efeler Belediye Başkanı Atay’ın partisinden istifasına yönelik yaptığı açıklamalarını talihsizlik olarak yorumladı. Saatçı Atay’ın, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, parti örgütü ve Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’na yönelik ifadeleriniyse kabul edilemez olarak nitelendirdi.

Yeni yasama yılı başladı Yeni yasama yılı başladı

Saatçı konuya ilişkin açıklamasında şu ifadelere yer verdi; “Efeler Belediye Başkanı Sn. Fatih Atay’ın bugün düzenlediği basın toplantısında kullanmış olduğu ifadeler ziyadesiyle talihsiz açıklamalardı. Ülkemizin AKP iktidarının başarısız politikaları nedeniyle yüz yılın en büyük ekonomik dar boğazını yaşadığı ortadayken, milletimiz savaş dönemlerinde bile yaşamadığı türden bir krizle var olma savaşı yaşarken, kişisel hırslarla hareket etmek, bu doğrultuda açıklamalar yapmak, en hafif tabirle; talihsizliktir, yanlıştır, yakışıksızdır.

Bilinmelidir ki örgütümüz; tüm kongrelerimizi hukuka uygun, parti tüzüğümüz doğrultusunda gerçekleştirmiştir. Örgüt irademiz tecelli etmiş ve buna herkesin saygı duyması gerekmektedir. Sayın Atay’ın; Genel Başkanımız, örgütümüz ve Büyükşehir Belediye Başkanımız ile ilgili kabul edilemez ifadeleri ise olsa olsa talihsizliktir. Cumhuriyet Halk Partisi Aydın örgütü olarak halkımıza hizmet etmeye devam ediyoruz” (MURAT TAN)