Orman Genel Müdürlüğünün yapay zeka destekli sistemine BM'den çevre ödülü Orman Genel Müdürlüğünün yapay zeka destekli sistemine BM'den çevre ödülü

5 Haziran Dünya Çevre Günü, Çine Belediyesi’nin Belediye Meydanı’nda düzenlediği etkinlikle kutlandı. Çine Belediye Başkanı Mehmet Kıvrak’ın şehir dışındaki programı nedeniyle yer alamadığı etkinliğe Çine Kaymakamı Murat Büyükköse, Çine Belediye Başkanvekili Semra Eroğlu, Çine Belediye Başkan Yardımcısı Timuçin Karabulut, Çine İlçe Milli Eğitim Müdürü Sadık Yavuzkan, Yeşil Bir Gelecek İçin Güçlerimizi Birleştiriyoruz Kampanyası Koordinatörü Sırcemal Dinçer, Koordinatör Yardımcısı Olcay Dinçer'in yanı sıra STK temsilcileri, davetliler, eğitimciler ve vatandaşlar katıldı. 
 
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan etkinliğin açılış konuşmasını gerçekleştiren Çine Belediye Başkanvekili Semra Eroğlu, yaşanılabilir bir dünya için çevre bilincinin önemine dikkati çekerek, Çine Belediyesi olarak çevreyle dost projeler üretmeye devam edeceklerini belirtti. 
 
TEMİZ BİR ÇEVRE İÇİN YÜRÜDÜLER 

Katılımcıların öğrencilerin hazırladığı çevre temalı şiirler, şarkılar; çevre konulu resimler, sıfır atık projeleri ve fotoğraflar sergisiyle eşliğinde keyifli vakit geçirdiği etkinlik, çevre temizlik yürüyüşüyle devam etti. Anlamlı etkinliğe katılan konuklar, yürüyüşte Belediye Meydanı’ndan Kuvayı Milliye Parkı’na kadar olan güzergahta temizlik çalışması gerçekleştirdi. Yürüyüşün ardından Kuvayı Milliye Parkı’nda doğa ile iç içe bir piknik düzenlenerek, öğrencilere katılım sertifikaları ilçe protokolü tarafından verildi. 

Kaynak: HABER BÜLTENİ