31 Mart yerel seçimlerinin resmî olmayan sonuçlarına göre CHP, 18 Nisan 1999 yerel seçimlerinden bu yana elinde bulundurduğu Çine Belediyesi’ni beşinci kez kazandı.

1999’daki seçimde CHP’li Osman Aydın, en yakın rakibi DYP’li Celalettin Kocamaz’dan 235 oy fazla alarak ipi önde göğüslemişti.

2004 ve 2009’daki yerel seçimlerde de başarısını sürdüren Osman Aydın, 2011’de milletvekili aday adaylığı için belediye başkanlığından istifa etmişti. Aydın’ın istifası üzerine toplanan belediye meclisi, CHP’li Enver Salih Dinçer’i başkan seçmişti.

Öğrencilerden Başkan Zencirci’ye sürpriz ziyaret Öğrencilerden Başkan Zencirci’ye sürpriz ziyaret

Meclis kararıyla başkan seçilen Dinçer, 2014 ve 2019 yerel seçimlerinden başarıyla çıkmıştı. Geçtiğimiz yılın Aralık ayında Başkan Dinçer’in vefatı üzerine toplanan meclis, CHP’li Mehmet Kıvrak’ı belediye başkanı seçmişti.

BU KEZ HALK TARAFINDAN SEÇİLDİ

4 ay önce meclis tarafından başkan seçilen Kıvrak, 31 Mart’ta yüzde 53.13’lük oy oranıyla, bu kez seçimle başkanlık koltuğuna oturdu. Kıvrak’ın en yakın rakibi AK Parti adayı Ali Dinçer ise yüzde 44.13’lük oy oranıyla yarışı ikinci sırada tamamladı.

CHP, 31 Mart’ta elde ettiği seçim zaferiyle ilçede 5 dönem üst üste belediye başkanlığını kazanmış oldu. 

Muhabir: KIVANÇ UĞUR