ÇYDD Aydın Şubesi’nde, Efeler Halk Eğitim Merkezi’nin desteğiyle El Sanatları Kursu açıldı. Dernek üyeleri ve gönüllülerden oluşan kadın kursiyerler, öğretmen Sibel Özer rehberliğinde keçe sanatından ahşap boyamaya, örgü işlerinden çanta ve tablo çalışmalarına kadar çeşitli alanlarda el emeği ürünler üretiyor.

“Çine’mizi muhasebeci titizliğiyle yönetiyoruz” “Çine’mizi muhasebeci titizliğiyle yönetiyoruz”

IMG_0182

SERGİ AÇACAKLAR

Kursiyerlerin, derneğin şube binasında haftada 2 gün bir araya geldiğini belirten ÇYDD Aydın Şubesi Başkanı Keriman Yılmaz, “Kasım ayında başlayan kurs, öğretmen Sibel Özer rehberliğinde keçe sanatı, ahşap boyama, taş boyama, elişi dekoratif süsleme sanatı, örgü işleri, çanta ve tablo çalışması gibi birçok farklı içeriği kapsıyor. Üyelerimiz ve gönüllülerimizle başlayan kursumuz, öğrenci velilerin katılımıyla çoğalarak yılsonuna kadar devam edecek ve üretilen eserlerden bir sergi düzenleyeceğiz” ifadelerini kullandı.

IMG_0177

“TOPLUMA KATKIDA BULUNUYORUZ”

Başkan Yılmaz, “Kadınlar, el sanatları kurslarında geleneksel becerileri öğrenerek kendi özgün dokunuşlarını eserlere yansıtıyorlar. Bu kurslar, kadınların güçlenmesine, kültürel mirasın korunmasına ve yaratıcılıklarını serbestçe ifade etmelerine olanak tanıyor. El sanatlarıyla ürettikleri eserlerle, kadınlar topluma önemli bir katkıda bulunuyorlar” diye konuştu. 

Kaynak: KIVANÇ UĞUR