AK Parti Aydın Milletvekili, TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu Üyesi Rıza Posacı, Ege Bölgesi ile Akdeniz Bölgesi’ni birbirinden ayıran Dalaman Çayı’nın Bozdoğan’daki Kemer Barajı’na bağlanması projesinin takipçisi olduklarını dile getirdi.

Cumhurbaşkanı adaylarının birleşik oy pusulasındaki yerleri belirlendi Cumhurbaşkanı adaylarının birleşik oy pusulasındaki yerleri belirlendi

Efeler Ziraat Odası’nın seçimli olağan genel kurulundaki konuşmasında kuraklığın önemli bir sorun olduğuna dikkati çeken Posacı, “Vekil olmadan önce söylediğim bir proje vardı. Rahmetli Kemal Çetin amcamızdan duyduğumuz bir proje. Dalaman Çayı’nın Kemer Barajı’na bağlanması projesiydi. Bunu Bakanımız Bekir Pakdemirli’ye anlattım. Bunun takibindeyiz. Çok önemli bir proje. Yaklaşık 20 kilometrelik bir tünelle o çay, Kemer Barajı’na bağlanacak. O proje üzerinde çalışılıyor. Bunu yaparsak Aydın Ovası’na yapacağımız en büyük fayda bu olur. Bunu yaparsak su problemini çözeriz. Tarım için bundan daha büyük proje olacağını zannetmiyorum” ifadelerini kullandı.