Afyonkarahisar'da 439 polis adayı mezun oldu Afyonkarahisar'da 439 polis adayı mezun oldu

Didim'in tarihi Hisar Mahallesi'nde uzun yıllardır unutulmaz bir muhtarlık hizmeti sunan ve aynı zamanda Anadolu Ajansı ve TRT temsilciliği yapan Bahri Aşık, yakalandığı amansız hastalığa yenik düştü.

Hisar Mahallesi'nin kalbinde, 40 yıldan fazla süredir sürdürdüğü muhtarlık göreviyle sadece kendi mahallesinin değil, tüm kentin saygısını ve sevgisini kazanan Muhtar Bahri Aşık, dini ve milli bayramlarda çocuklara dağıttığı uçurtmalarla tanınırken aynı zamanda ihtiyaç sahibi ailelere yaptığı yardımlarla mahallesinin sevgilisi olarak biliniyordu. Aşık, mahalle sakinleri için sadece bir muhtar değil, bir dost ve destek kaynağıydı.

Aynı zamanda eski mekanik radyoların ve antika dikiş makinelerinin tamiri konusunda da usta olan Bahri Aşık, nostaljiyi yaşatarak mahallesine ve şehrine katkıda bulunmuş bir isimdi. Geçtiğimiz süreçte Didim Belediyesi Meclisi tarafından alınan kararla Hisar Mahallesi'nde bulunan parka "Bahri Aşık Parkı" ismi verilmişti.

Didim ilçesinde uzun yıllar boyunca Anadolu Ajansı ve TRT'nin muhabirliğini üstlenen Bahri Aşık'ın ani vefatı, basın camiasını da derinden üzdü.

Muhtar ve gazeteci Bahri Aşık'ın cenazesi, öğle namazını müteakip son yolculuğuna uğurlanacak. (MURAT TAN)