Törene, ADÜ Rektörü Prof. Dr. Bülent Kent, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Erkan Salan, Genel Sekreter V. Prof. Dr. Bertan Akyol, Rektör Danışmanları Doç. Dr. Kemal Ramazan Haykıran ve Dr. Öğr. Üyesi Ahmet Fatih Hacıyusufoğlu, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ayhan Aköz, Diş Hekimliği Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Sultan Keleş, Diş Hekimliği Uygulama ve Araştırma Merkezi Başhekimi Doç. Dr. Burcu Gürsoytrak, Nazilli Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Serap Gökçe Eskin, Aydın Diş Hekimleri Odası Başkanı Dt. Serpil Çakır Kocaevli ve Diş Hekimleri Odası Yönetim Kurulu Üyeleri, akademik ve idari personel ile öğrenciler ve aileleri katıldı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından ADÜ’nün Halk Oyunları Gösterisi ve Yarışma Topluluğu ekibinden Orçun Kaya’nın solo “Zeybek Gösterisi” geçekleşti. Fakülte Dönem Birincisi Dt. Yusuf Ege İlgezdi konuşmasında, öğretim üyelerine ve ailelerine teşekkür ederek mezuniyet kütüğüne isim plaketini çaktı.

Aydın Diş Hekimleri Odası Başkanı Dt. Serpil Çakır Kocaevli konuşmasında, genç Diş Hekimleri’ne mesleki dayanışmanın öneminden bahsederek kayıtlı oldukları meslek odalarına ve birliklerine sahip çıkmaları ve destek olmalarını tavsiye etti. Kocaevli, mezun öğrencilere Aydın Diş Hekimleri Odası Yönetim Kurulu adına meslek hayatlarında başarılar diledi.

Diş Hekimliği Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Sultan Keleş yaptığı konuşmada, yeni mezunları sarf ettikleri kıymetli emek ve gayretlerinden dolayı tebrik edip, öğretim üyelerinin öğrencilere sadece bilimsel bilgi aktarmakla kalmayıp aynı zamanda toplumsal sorumluluk bilinci, etik değerler ve hasta-hekim ilişkileri konusunda rol model olduklarını belirterek emekleri için teşekkür etti.

Yıllar süren özverili çalışmalarının karşılığının alındığı bu önemli günde öğrencilerin mutluluklarını paylaştığını belirten Rektör Prof. Dr. Bülent Kent, “Üniversite eğitiminiz burada sona eriyor ama hekimlik göreviniz henüz yeni başlıyor. Bu nedenle sizlere tavsiyem mesleğinizi icra ederken araştırmaya, uygulamaya, öğrenmeye ve kendinizi geliştirmeye devam etmenizdir.” dedi.

Başkan Taşpınar yetkililere seslendi Başkan Taşpınar yetkililere seslendi

Öğrencilere meslek hayatlarında başarılar dileyen Rektör Kent, “Bugün öğrencilerimiz hekimlik yemini edecek ve mesleklerine büyük bir sorumluluk ile başlangıç yapacaklardır. Gayretli, vefalı ve adil olun.” diyerek tüm öğrencilere mezuniyetlerinin hayırlı olmasını diledi.

Tören, dereceye giren mezunlara protokol tarafından plaketlerinin takdim edilmesinin ardından tüm mezun öğrencilere belgelerinin verilmesi ve kep atma seremonisi ile son buldu.

Kaynak: HABER MERKEZİ