Meclis’ten ‘Savaş Akçöltekin’ kararı Meclis’ten ‘Savaş Akçöltekin’ kararı

Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, Buharkent Belediye Başkan Adayı ve Buharkent Şoförler Odası Başkanı Fatih Yıldırım ile birlikte Nazilli Gazeteciler Cemiyeti’ni ziyaret etti. Cemiyet Başkanı Ümit Özmen’in ev sahipliğinde gerçekleşen ziyarette Başkan Uysal yerel seçim çalışmaları hakkında bilgiler verirken ülke gündemine dair açıklamalarda bulundu.

Aydın ve ilçelerinde 31 Mart yerel seçimlerine kendi adaylarıyla girmek istediklerini belirten Gültekin Uysal Nazilli adayının ise henüz belirlenmediğini söyledi. Gültekin Uysal, yerel seçimlerde ilk hedeflerinin iktidar partisinin kaybetmesi olduğunu ifade ederken “Bunu sistematik olarak değerlendirecek olursak genel seçimlerde ve yerel seçimlerde iş birliği zemini mutlaka olacaktır. Bugün Nazilli özelinde de Aydın’ın diğer ilçelerinde de biz mümkün mertebe etkili olacak fark yaratacak adaylarımızla beraber milletimizin önünde olmak istiyoruz” ifadelerini kullandı.

NAZİLLİ ADAYI KİM OLACAK?

Açıklamalarının ardından basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Başkan Uysal “Şu an için Nazilli’de kararlaştırdığımız aday açıklamamız yok. Buharkent adayımızı açıkladık. Buharkent’in hassasiyeti var. Seçim çalışmamızı ‘Vira bismillah’ diyerek Aydın’dan başlatalım dedik. Adaylık konusunda Nazilli’de dahil olmak üzere kademe kademe süreci yöneteceğiz. Bizim meselemiz kendi iddiamızı milletle buluşturabilmektir. Adaylık konusunda hem il teşkilatımız hem de ilçe teşkilatlarımız ile istişarelerimizi yapıyoruz. Kararlaştırdığımız bir adaylık süreci yok” şeklinde konuştu. Ziyaret sonunda NGC Başkanı Ümit Özmen, yerel basının sorunlarını içeren dosyayı Gültekin Uysal’a sundu. (FİLİZ ÖZDEMİR)