14 Mayıs seçimlerine AK Parti listelerinden katılan ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı destekleme kararı alan Demokratik Sol Parti’nin (DSP) Aydın İl Başkanı Cemil Köroğlu, AK Parti’yle ittifak için “gayet normal” yorumunu yaptı.

Aynı zamanda DSP Parti Meclisi (PM) Üyesi olduğunu anımsatan Köroğlu, “Biz PM’de Genel Başkan’a ittifak görüşmeleri yapması konusunda yetki verdik. Son günlere kadar bu tür teklifler gelmediği için tek başımıza girme kararı aldık. Fakat en son AK Parti’den önce Kemal Bey geldi. Kuru muhabbetle gitti. Biz isterdik ki, CHP bize teklifle gelsin. Böyle bir şey olmadı. AK Parti ile ittifak yapmamızı Meclis’te temsil edilmemiz konusunda gayet normal karşılıyorum. Aydın İl Örgütü olarak destekliyoruz bu kararı” dedi.

“YENİ PARTİLER NEREDEN GELDİ?”

2 büyük ittifak olduğunu söyleyen Köroğlu, “Ya Tayyip Erdoğan ya da Kılıçdaroğlu. İttifaktaki partilere bakıyorsunuz, CHP’nin yanında bir tane sol parti yok. Peki, kurulan yeni partiler nereden geldi? Eleştirdiğimiz, onların eleştirdiği AK Parti’den geldi. Birisi kim? Madımak Oteli’nin yandığı gün Sivas Belediye Başkanı. Herkes bizi eleştiriyor. ‘AK Parti’ye destek veriyorsunuz’ deniyor. CHP Lideri’ne bu soru sorulmalı: ‘Neden CHP’yi almadılar?’ Orada HDP diye bir parti var. Bizim kırmızı çizgimiz bu. HDP’nin olduğu yerde biz olmayız” görüşlerini dile getirdi.

“Taşlar yerine oturana kadar siyasetten uzak duracağım” “Taşlar yerine oturana kadar siyasetten uzak duracağım”

“AYDIN’DA İSTİFA YOK”

“Bu hükümetin yaptığı her şey kötü değil” yorumunu yapan Köroğlu, “Genel Başkamın söylemlerine katılıyorum. Aydın’da istifa yok. İlçe başkanlarım dahil şu anda hiçbir istifa yok. Tabii ki karşı çıkanlar var mı var? Kuyucak İlçe Başkanım var. Muharrem İnce’ye destek vereceğini söyledi. Saygı duyarım ama dediğim gibi istifa yok” diye konuştu. (KIVANÇ UĞUR)