DSP Aydın İl Örgütü, partinin kuruluşunun 38’inci yıldönümü nedeniyle tören düzenledi. Aydın Valiliği önündeki alanda bir araya gelen partililer, ilk olarak Atatürk Anıtı’na çelenk sundu.

Ardından saygı duruşunda bulunularak İstiklal Marşı okundu. DSP Genel Başkanı ve İstanbul Milletvekili Önder Aksakal’ın mesajını okuyan DSP Aydın İl Başkanı Cemil Köroğlu, “Sıkıntılı bir süreçte elbette DSP’ye her zamankinden daha fazla ihtiyaç olduğunu tüm halkımız biliyor. Cumhur İttifakı’ndayız. Cumhur İttifakı’yla birlikte hareket ediyoruz. Yerel seçimlerde de bu tür çalışmamız var. Eğer ki ittifakla girmezsek, tek başımıza 81 ilde elbette ki seçimlere gireceğiz ama Cumhur İttifakı’yla birlikte çalışma var şu anda. Komisyonlar çalışıyor. İttifak olursa çok yerde de belediyemiz olacak” dedi.

“KALKINMA KÖYLÜDEN BAŞLAR”

Meclis'e bütçe görüşmeleri sırasında ziyaretçi alınmayacak Meclis'e bütçe görüşmeleri sırasında ziyaretçi alınmayacak

DSP’nin parlamentoda temsilinin çok önemli olduğunu dile getiren Köroğlu, “Köylümüz, çiftçimiz perişan durumda. Bizim birinci özelliğimiz kalkınma köylüden başlar. Rahmetli Bülent Ecevit’in sözüdür. Genel Başkanımız, köylünün, çiftçinin sorunlarını Meclis’te dile getiriyor, dile getirmeye devam edecek” diye konuştu.

Etkinliğe, DSP Parti Meclisi Üyesi Süleyman Hışıroğlu da katıldı. (KIVANÇ UĞUR)