Efeler Belediyesi’nce kentte yaşama geçirilen 5’nci gündüz bakımevi, Kurtuluş Mahallesi Sağlık Caddesi’nde kapılarını açtı. Açılış töreninde konuşan Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay, “marka kent” vurgusu yaparak, “Hizmetlerimiz katlanarak sürecek” dedi.

Katılımcıların alkışları eşliğinde kürsüye çıkan Atay, “Bu alkışların ne anlama geldiğini biliyorum, merak etmeyin. 4 buçuk yıl boyunca beni hiç yalnız bırakmadınız ve her zaman yanımda oldunuz. Yanımda olduğunuz sürece başta çocuklarımız ve kadınlarımız olmak üzere sizlere yapamayacağım hiçbir hizmet olmayacaktır. Tarih Evi’nin açılışında söylediğim gibi bu ay ve gelecek aylarda açılış ve projelerimizde sizlerle sık sık bir araya geleceğiz. Gündüz bakım evlerimizin sayısını 5’e ulaştırdık. Daha da artacak” dedi.

IMG_7643

ASTİM’E DE KREŞ AÇILACAK

Türkiye’de bir ilki gerçekleştireceklerini vurgulayan Atay, şöyle konuştu: “ASTİM’de Efeler Belediyesi’nin arsası var. O arsaya 800 çocuğumuzun eğitim göreceği kreş kazandıracağız. Yılbaşına kadar temel atmayı planlıyoruz. Bu Türkiye’de ilk olacak bir proje. Türkiye’de sanayi içinde bu kadar sayısal üstünlükte bir kreşin gerçekleştirileceği ilk proje. Emekçi kadınlarımızın güvenli bir şekilde işe giderken çocuklarını bırakıp, dönüşte alıp evlerine gideceği mutlu çocuk ve anne projesini gerçekleştireceğim. Size söz veriyorum.”

“SARSILMAZ BİRLİKTELİK…”

Fatih Atay, “Açtığımız kreşlerin öylesine değerli ve anlamlı geri dönüşleri oluyor ki, belediye başkanı olarak inanın çok mutlu oluyorum. Halka dönük yaptığınız hizmetlerin halktan karşılığını görmek hem benim hem de çalışma arkadaşlarımın motivasyonunu artırıyor. Efeler Belediyesi’ni bir cümleyle tanımlayın derseniz, kentini daha yaşanır kılmak için gecesini gündüzüne katanların sarsılmaz birlikteliği derim. Okul öncesinden üniversite hazırlığa kadar, EFESEM ile Otizm Yaşam Merkezi ile Kitap Kafeler ile Down Kafeler ile gelecek nesillerin donanımlı bireyler olması için her türlü çabayı gösteriyoruz. Ben de bir babayım. Aile olmak, çocuklarını güvenli yerlerde, çağdaş bir eğitimle yetiştirmek, her anne ve babanın en büyük kaygısı ve arzusudur” ifadelerini kullandı.

IMG_7674

“İCRAATLARIN PEŞİNDEN KOŞUYORUZ”

Göreve geldikleri gün eğitimde fırsat eşitliğini sağlama sözü verdiklerinin altını çizen Atay, “İşte şimdi açılışını yaptığımız Kurtuluş Mahallesi Gündüz Bakımevi bunun en son örneklerinden biri. Hizmetlerimiz katlanarak sürecek, Efeler’i marka kent yapma vizyonumuzdan bizi kimse alıkoymayacak. Bizler kuru sloganların, abartılmış vaatlerin, gerçek dışı beyanatların peşinde değil, icraatlarımızın peşinden koşuyoruz. Kurtuluş Mahallesi’nde bir müjde daha vermek istiyorum. Çok yakında Kurtuluş Mahallemize de Kitap Kafe açacağız. Efeler ilçesi için gerçekleştirdiğimiz her eser, bu kente mührünü basmıştır. Sizler benimle birlikte oldukça bunu kimse söküp atamayacaktır” görüşlerini aktardı.

IMG_7692

MUHTAR AKIN’DAN TEŞEKKÜR

Kurtuluş Mahallesi Muhtarı Hüseyin Akın da “Başkanım, 4 yıldır görevdesiniz. Bu zaman zarfında Efeler ilçemize değişik alanlarda birçok proje kazandırdınız. Şu anda da Kurtuluş Mahallemizde beşinci gündüz bakımevimizi açıyoruz. Şahsım ve mahalle sakinlerim adına teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Konuşmaların ardından Başkan Atay ve protokol üyeleri, gündüz bakımevinin açılış kurdelesini kesti.

Açılış törenine belediye meclis üyeleri, muhtarlar ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri de katıldı. (KIVANÇ UĞUR)

Başkan Kaplan’dan Yeniköy’e yeni sosyal tesis Başkan Kaplan’dan Yeniköy’e yeni sosyal tesis