Efeler Kent Konseyi’nin seçimli olağan genel kurulu, Nevzat Biçer Nikâh ve Konferans Salonu’nda gerçekleşti. Yaklaşık 240 delegenin katıldığı genel kurulda 2019 – 2021 döneminde Kent Konseyi Başkanlığı’nı üstlenen Gülsevil Ergünoğlu, yeniden bu göreve seçildi. 

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan toplantının açılışında Efeler Kent Konseyi’nin geçmiş dönemdeki Başkanı Mevlüt Kenar, genel kurula hitap etti. 

Whatsapp Image 2024 06 13 At 18.07.03

Ardından divan başkanlığı için iki ayrı öneri sunuldu. Bir grup delege, Aydın Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası eski Başkanı Fettah Açan’ı, diğer bir grup delege ise Prof. Dr. Aykut Aysın’ı divan başkanlığına önerdi. 

Oylamanın el kaldırılarak yapılması üzerine Açan, divan başkan adaylığından çekildiğini duyurdu. Divan başkanlığına tek aday olan Prof. Dr. Aykut Aysın seçildi. 

Whatsapp Image 2024 06 13 At 18.07.03 (1)

“ORTAK AKLI HAREKETE GEÇİRELİM” 

Genel kurulda bir konuşma yapan Efeler Belediye Başkanı Anıl Yetişkin, konseyin yeni bir döneme başladığını ifade ederek, “Biraz sonra bir dönemin başlangıcına imza atacağız. Seçim sürecinde hep söyledim: dünyanın en büyük sorunu iletişim. Çünkü biz birbirimizi dinlemeyi, anlamayı öğrenememişiz. Hep önyargılarımızla hareket etmişiz. Bu yüzden iletişimin çok önemli olduğunu düşünüyorum. İletişim kuracağız, konuşacağız, çözümleri beraber üreteceğiz. 

İkinci hedefim şuydu: ortak akılla hareket etmek. Sorunları yerinde ve gerektiğinde çözüm önerileriyle anlatmak ve çözmek. Ortak aklın ne kadar düzgün işler çıkabileceğini burada bulunan insanların gözlerinden okuyorum. Efeler için, Aydın için, çocuklarımız, kadınlarımız, emeklilerimiz, sokak hayvanlarımız için, daha doğrusu şöyle söyleyeyim, birlikte yaşama kültürünü hızla yaşama geçirmemiz gereken bir dönemde yaşıyoruz. Bunu hep birlikte yapabiliriz” dedi. 

Whatsapp Image 2024 06 13 At 18.07.03 (3)

“İLETİŞİME AÇIĞIM” 

Başkan Yetişkin, “Efeler Kent Konseyi’nin eski ruhunu, konsey ve birliktelik ruhunu kazanmasını, belediyemizle işbirliği içinde daha güzel günler için hareket etme arzusunu, burada hissettiğimden dolayı gerçekten çok heyecanlandım. Bunu yerleştirebildiğimizde çocuklarımızın bize emaneti olan Efeler’i, güzel bir kenti onlara teslim etmenin huzurunu yaşamak istiyorum. Efeler’i güzel ve huzurlu bir kent haline getirmek istiyorum, sizler de bunu istiyorsunuz. İletişime açık olduğumu her yerde söylüyorum, siz zaten biliyorsunuz. Fikirlerin çatışması sonucunda ortaya çıkacak tüm projeleri değerlendireceğime söz veriyorum” ifadelerini kullandı. 

Yetişkin’in konuşmasının ardından konsey başkanlığına aday olan Mehmet Özçakır, Orhan Karagöl ve Gülsevil Ergünoğlu, söz alarak kendilerini tanıttılar. Adaylar, göreve gelmeleri halinde yaşama geçirmeyi planladıkları çalışmalardan söz ettiler. 

Whatsapp Image 2024 06 13 At 18.07.03 (2)

GENEL KURULU TERK ETTİLER

Genel kurulda, başkanlık seçimi için oylamanın açık şekilde yapılacağının ilan edilmesi üzerine bazı delegeler duruma tepki göstererek, gizli oylama yapılmasını önerdi. Divan Başkanı Aysın, yönergenin açık oylamaya izin verdiğini belirterek, oylamayı bu şekilde gerçekleştireceğini söyledi. Bu sırada Özçakır ve Karagöl ile onları destekleyen isimler genel kuruldan ayrıldı. 

Oylama sonucunda Ergünoğlu’na 81, Özçakır ve Karagöl’e ise birer oy çıktı. 

Whatsapp Image 2024 06 13 At 18.07.03 (4)

YÜRÜTME KURULU 

Nazilli'de 4 kişiyi çekiçle yaralayan tamirci tutuklandı Nazilli'de 4 kişiyi çekiçle yaralayan tamirci tutuklandı

Ergünoğlu’nun yürütme kurulunda Aykut Aysın, Mesut Erkoyun, Sabahat Akıncıoğlu, Kadir Ali Aydemir, Özlem Akan, Mustafa Yılmaz, Fatma Yerli, Gülseren Yılmaz, Sibel Özhan, Hatice Gümüştaş, Sadettin Çetin ve Engin Ünsal yer aldı.

Muhabir: KIVANÇ UĞUR