Efeler Belediye Meclisi’nin Haziran ayı birinci toplantısı Belediye Başkanı Anıl Yetişkin’in başkanlığında toplandı. 

Whatsapp Image 2024 06 03 At 17.31.19

Toplantıda, içkili alan bölgeleriyle ilgili Hukuk Komisyonu’na sevk edilen gündem maddesi dikkati çekti. Buna göre, Efeler Kaymakamlığı İlçe Emniyet Müdürlüğünce, emniyet ve asayiş açısından sakıncalı olduğu bildirilen; Hasanefendi-Ramazanpaşa Mahallesi Münir Özkul Sokak No:18-28 (dâhil) ve No:17-29 (dâhil) arasında bulunan, Hasanefendi-Ramazanpaşa Mahallesi 1906 Sokak No:5-11 (dâhil) arasında bulunan, Zeybek Mahallesi Zeybek 5.Cadde No:1-5 (dâhil) arasında bulunan, Zeybek Mahallesi 2668 ( Işıklı Mücavir) Sokak No:4-8 ( dâhil ) arasında bulunan adreslerin içkili alan bölgesinden çıkarılması yönünde belediyeye yazı yazıldı. 

Gündem maddesi, oybirliğiyle Hukuk Komisyonu’na havale edildi. 

“MEVCUT RUHSATLARI KAPSAMIYOR” 

Toplantı çıkışında basın mensuplarının konuya ilişkin sorularını yanıtlayan Başkan Yetişkin, Efeler Kaymakamlığı’ndan bu yönde bir yazı geldiğini belirterek, “Daha önceden de gelmiş. Bir beyan var. Onu değerlendireceğiz. Komisyon ne karar verirse Meclis’imiz de değerlendirecek. Mevcut ruhsatları kapsamıyor. Onlar kazanılmış hak” dedi. 

SEÇİM YAPILDI 

Meclis, Kıyı Ege Belediyeler Birliği için de seçim gerçekleştirdi. Buna göre, belediye meclisinin CHP’li üyeleri Fahrettin Balyurt, Tolga Yılmaz ve Polat Bora Mersin, Efeler Belediyesi’ni Kıyı Ege Belediyeler Birliği’nde temsil edecek. 

Efeler Belediyesi’nden tiyatro tutkunlarına yaz fırsatı Efeler Belediyesi’nden tiyatro tutkunlarına yaz fırsatı

Meclis, komisyonlardan gelen gündem maddelerini görüşmek için cuma günü ikinci kez toplanacak. 

Muhabir: KIVANÇ UĞUR