Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Rektör Danışmanı ve Atça MYO Müdürü Doç. Dr. Kemal Ramazan Haykıran’ın ev sahipliğinde düzenlenen törene, Sultanhisar Kaymakamı Bahadır Güneş, Sultanhisar Belediye Başkanı Osman Yıldırımkaya, Genel Sekreter Yardımcısı V. Tanfer Bilge, Nazilli Sağlık Hizmetleri MYO Müdürü Doç. Dr. Serap Gökçe Eskin, Köşk MYO Müdürü Doç. Dr. Fatih Mehmet Yılmaz, İlçe Emniyet Amiri İbrahim Yörük, İlçe Jandarma Komutanı Bekir Göçmen, Yenipazar İlçe Tarım ve Orman Müdürü Erkan Kasırga, ilçe protokol üyeleri, akademik ve idari personel ile öğrenciler ve aileleri katıldı.

Törende konuşma yapan Atça MYO Müdürü Doç. Dr. Kemal Ramazan Haykıran, Meslek Yüksekokullarının yükseköğretimde önemli yeri olan kurumlar arasında yer aldığını belirterek, “2 yıllık ön lisans eğitimi verilen bu kurumların amacı, sektöre kalifiye ara eleman yetiştirmektir. Verimli ve güçlü bir ekonominin vazgeçilmez unsurlarından biri olan nitelikli iş gücüne sahip olmanın yolu iyi planlanmış bir mesleki eğitimden geçmektedir.” dedi.

Tören, dereceye giren öğrencilere başarı belgeleri ve plaketlerinin takdiminin ardında Sultanhisar Gocabeşli Halk Oyunları Ekibi’nin gösterisi ve mezuniyet pastasının kesimi ile devam etti.

Köşk MYO öğrencilerinin mezuniyet coşkusu Köşk MYO öğrencilerinin mezuniyet coşkusu

Toplu fotoğraf çekimi ve öğrencilerin kep atma seremonisi ile tören sona erdi.

Kaynak: HABER MERKEZİ