Efeler Belediyesi tarafından Adnan Menderes Mahallesi’nde inşa edilen ve geçen yıl geçirdiği kalp krizi sonucu vefat eden CHP Efeler Belediye Meclis Üyesi Memiş Dinç’in adının verildiği park, düzenlenen törenle hizmete açıldı. 

Burada katılımcılara hitap eden Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay, bugünün özel bir gün olduğunu söyleyerek, “Bir park açılışından çok daha fazla anlam taşıyan bir gün. Çok özel anılarımızı yaşadığımız bir kişinin adını taşıyor bu park. Onun için biraz heyecanlıyız, duygusalız. ‘Memiş abi’ derdik, bir abilik bu kadar mı yakışır insana? Sanayiye gidersiniz, siyasetin en bunalımlı günlerinde 5 dakika içinde sizi neşelendirir, güldürür, mutlu bir şekilde işyerinden uğurlardı. Öyle bir insandı” dedi. 

IMG_1732

“HOŞ SEDA BIRAKTI” 

Dinç’in hayatta kimseyi kırmadığını dile getiren Atay, şöyle devam etti: “Bütün herkes tarafından sevilmek güzel bir şey. Hepimiz bu dünyada gelip geçiciyiz. Önemli olan hoş seda bırakmak. O, bunları bırakanlardan bir tanesi. Belediye Meclis Başkanvekilimizdi, en büyüğümüzdü. Onun için bu göreve layık gördük, o da kabul etti. Meclis üyeliğini kabul etti. Şimdi bu parkı açıyoruz. Bu park hem çocukların hem kadınların mutluluğunu daha da artıracak mekân olacak. 13’üncü parkımızı açıyoruz. Kitap kafelerin de 13’üncüsünü açtık. Birlikte daha mutlu, daha güzel günlerde buluşacağız. Daha çok açılışlar yapacağız. Yine birlikte olacağız.”

AK Parti Aydın’dan Ankara çıkarması AK Parti Aydın’dan Ankara çıkarması

“ONUN YOLUNDA İLERLEMEYE ÇALIŞIYORUZ” 

Dinç’in oğlu Ozan Dinç ise “Memiş Dinç, çalışkan, çalışmayı seven, gördüğü eksiklikleri not alan, aldığı notları ailesi gibi gördüğü arkadaşlarıyla istişare eden, bu notlar hakkında konuşup en doğruyu yapmaya çalışan birisiydi. Biz de inşallah onun yolundan ilerleyeme çalışıyor, onun yapmak istediklerini, yapamadıklarını yapmak istiyoruz. 31 Mart yerel seçimlerinde meclis üyesi seçildikten sonra daha çok çalışmaya başladı. Tabii zamanla sağlık problemleri de yaşadı. Başkanımızdan ricada bulundu. Bazı zamanlar toplantılara katılamadı. Hep aklında Efeler’le ilgili yapmak istedikleri var. Aile, iş ve siyaset hayatında sevilen sayılan bir insan oldu. Maalesef bir kalp krizi sonucunda kaybettik. Buradan bütün geçmişlerimize Allah’tan rahmet diliyoruz. Çocukları da çok severdi. Adının bir parka verilmesi bizi onore ettiği gibi, bizi izliyorsa duygulanmıştır ve gözlerindeki o yaş damlalarını görüyor gibiyim.”

Ozan Dinç, babasının adını parkta yaşatan Başkan Atay ve belediye meclis üyelerine teşekkürlerini sundu. 

IMG_1764

TEŞEKKÜR ETTİ 

Adnan Menderes Mahallesi Muhtarı Sedat Uygun ise Memiş Dinç’in doğru, dürüst, çalışan ve nahif bir kişiliğe sahip olduğunu belirterek, “Allah rahmet eylesin, mekânı cennet olsun. Sayın Başkanımız Mehmet Fatih Atay ve belediye meclis üyelerimize bu karardan ve mahallemize kazandırdıkları hizmetten dolayı teşekkür ediyorum. Memiş Dinç Parkımız Adnan Menderes Mahallemize ve Efeler ilçemize hayırlı olsun” ifadelerini kullandı. 

Konuşmaların ardından parkın açılış kurdelesi kesildi. Etkinliğe belediye meclis üyeleri ve mahalle muhtarlarının yanı sıra CHP Aydın eski il başkanları Özgen Karaca ve Altan Güney, SHP eski İl Başkanı Rauf Değirmenci, bir dönem Aydın İl Genel Meclisi’nde CHP Grup Başkanvekilliği yapan Semra Konaklı’nın arasında bulunduğu çok sayıda isim katıldı. (KIVANÇ UĞUR)