İçişleri Bakanı Yerlikaya: Adıyaman'da depremzedeler için yaklaşık 64 bin 500 konut yapılacak İçişleri Bakanı Yerlikaya: Adıyaman'da depremzedeler için yaklaşık 64 bin 500 konut yapılacak

“Marka Kent Efeler” için hayata geçirdiği projelerle dur durak bilmeden çalışan Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay’ın ilçeye özgü tatları ve Ege Bölgesi’nin gözde lezzetlerini tanıtmak amacıyla düzenlediği Efeler Gastronomi Festivali’nin 2’incisinin açılışı, Pınarbaşı Mesire Alanı’nda düzenlenen törenle gerçekleştirildi.

Törene Başkan Atay ve eşi Güneş Atay ile birlikte; Slow Food Türkiye Kurucu Lideri Nedim Atilla, Ege Gastronomi Turizmi Derneği Başkanı Serdar Çelenk, Yaşar Üniversitesi Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Seda Genç, siyasi partilerin yöneticileri, temsilcileri, Efeler Belediyesi’nin meclis üyeleri, birim müdürleri, sivil toplum kuruluşlarının ve meslek odalarının temsilcileri ile muhtarlar ve çok sayıda vatandaş katıldı.

MİLLET İTTİFAKININ 13’ÜNCÜ CUMHURBAŞKANI ADAYI KILIÇDAROĞLU BAŞKAN ATAY’I KUTLADI

Millet İttifakı’nın 13’üncü Cumhurbaşkanı adayı ve Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 2’incisi düzenlenen Efeler Gastronomi Festivali’nin açılışı dolayısıyla Başkan Atay’a telgraf gönderdi. Kılıçdaroğlu mesajında; “Efeler Belediyemiz tarafından düzenlenen 2’inci Efeler Gastronomi Festivali'nin açılış törenine nazik davetinizden dolayı teşekkür ederim. Kentlerimizin kültürel zenginliğini yansıtan en önemli unsurlardan biri gastronomidir. Ege Bölgemizin öne çıkan ilçelerinden Efeler'imizin gastronomi alanında gerçekleştirdiği bu anlamlı çabayı çok önemsiyorum. Efeler Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Fatih Atay'ı ve tüm katılımcı konukları yürekten kutluyor; açılışa katılan tüm misafirlerimize sevgiyle selamlarımı sunuyorum" ifadelerine yer verdi. (HABER MERKEZİ)