Beşiktaş'ın yeni teknik direktörü Van Bronckhorst İstanbul'a geldi Beşiktaş'ın yeni teknik direktörü Van Bronckhorst İstanbul'a geldi

TFF 1. Lig'in yeni takımı Amedspor, teknik direktör arayışını başarılı bir şekilde sonuçlandırarak Ersun Yanal ile anlaştı. Amedspor Başkanı Aziz Elaldı, Başkan Vekili Barın Durmaz ve Futbol Şube Sorumlusu Şefik Özdil, Yanal ile İzmir’de iki gün süren görüşmeler sonucunda anlaşmaya vardılar. Resmi imzaların, Amedspor’un 11 Haziran Salı günü yapılacak genel kurulunun ardından atılması planlanıyor. 

Aziz Elaldı: "Yanal'ın Felsefesini Her Zaman Takdir Ediyoruz" 

Amedspor Başkanı Aziz Elaldı, Ersun Yanal’ın Türk futboluna kattığı değerleri vurgulayarak, "Yanal Takımı kavramının altında savunma yapmayan, yaptıran bir futbol anlayışı hakimdir. Yanal, Türk futbolunu analiz, performans, GPS, beslenme ve mental destek gibi kavramlarla tanıştıran, genç teknik adamların ve gençlerin önünde dev kapılar açan bir isimdir. Elde ettiği başarılar, kazandığı kupalar ve yetiştirdiği genç yıldızlarla futbolumuzda çok ayrı bir konuma sahip. Yanal ile çıkacağımız yolculuk için çok heyecanlıyız," dedi. 

Ersun Yanal’ın Denizlispor, Gençlerbirliği, Ankaragücü ve Eskişehirspor’da temellerini attığı futbol devrimini Fenerbahçe, Trabzonspor ve A Milli Takım’da da sürdürdüğünü belirten Elaldı, Yanal’ın Amedspor’a önemli katkılar sağlayacağına inandığını söyledi. 

Kaynak: HABER MERKEZİ