Bozdoğan’da seçim çalışmalarına hız veren CHP’li Belediye Başkan adayı Galip Özel’in baba ocağı Koyuncular Mahallesindeki halk buluşması, mitinge dönüştü.Köy meydanında toplanan coşkulu kalabalık, “Baba ocağına hoş geldin” pankartları açarak, “Galip Özel” sloganlarıyla ortamın ateşini yükseltti.Her fırsatta Bozdoğan milliyetçisi olduğunu yineleyen Özel, konuşmasına “Önceliğimiz siyaset değil, hizmet olacak. Bugün Aydın’da Büyükşehir Belediyesinden en iyi hizmeti getirecek olan ekip burada. Hayalimizin en başında markalaşan bir Bozdoğan olacak” diyerek başladı.

“55 MAHALLE İÇİN YOLA ÇIKTIK”

Tarım projesine dikkat çeken Özel, “Nazilli’de 800 kişilik iş sahaları var, niçin Bozdoğan’ımızda yok? Hayvan pazarımız yok. Bozdoğan’da tarımla ilgili bir tane proje yok. Ben ziraat odası başkanlığı yaptım. Mazeret yok, eksikliklerimiz oldu ama biz başaracağız. Tarımda markalaşmak o kadar önemli ki arkadaşlar, Bozdoğan’ın 55 mahallesini kapsayan projesinden bahsediyoruz. Projelerimizi gözden geçirin. İncirimizi, zeytinimizi ve sütümüzü belediye bünyesinde yapacağız. Belediye için değil, 55 mahallemiz için yola çıktık” dedi.

Başkan Kaya’dan Fransız öğrencilere devecilik dersi Başkan Kaya’dan Fransız öğrencilere devecilik dersi

“DOĞAL GAZI BİZ GETİRECEĞİZ”

Büyükşehir belediyesinin 3 ilçeye verdiği doğal gaz müjdesini hatırlatan Özel, büyükşehir meclis toplantısında yaşanan gerginliğe tepki gösterdi. Özel, "Bizim büyükşehir kaynaklarını çok iyi kullanmamız gerekir. Mecliste kavga ediyor. Kavga ederek çözüm bulamazsınız. Doğal gazı bu şehre biz getireceğiz. Demek ki büyükşehir olmadığı zaman senin aldığın kararın önemi yok. Kavga ederek değil çözüm üreterek ilerleyeceğiz” ifadelerini kullandı. Açıklamalarının ardından zeybek oynayan Özel, alkışlar eşliğinde meclis üyesi adaylarını tanıttı.

Muhabir: FİLİZ ÖZDEMİR