19 Eylül Gaziler Günü nedeniyle Aydın Valiliği önünde tören düzenlendi. Aydın Valisi Yakup Canbolat, Garnizon Komutanı Albay Hakkı Haktan Armağan, Büyükşehir Belediye Başkanvekili Barış Altıntaş, Aydın Şehit Aileleri ve Gaziler Dayanışma Derneği Başkanı İsmail Ece ve Aydın Şehit Aileleri ve Malul Gaziler Yardımlaşma Derneği Başkanı Sevil Esin’in Atatürk Anıtı’na çelenk sunmasının ardından saygı duruşunda bulunularak İstiklal Marşı okundu. 

Günün anlam önemine ilişkin konuşma yapan harp malulü Emekli Piyade Kıdemli Başçavuş İlhan Urhan, vatan, millet ve cumhuriyet aşkıyla şahadet mertebesine ulaşmış bütün şehitleri andıklarını dile getirdi. 

Adalet Bakanlığı’ndan İstihdam Seferberliği! Adalet Bakanlığı’ndan İstihdam Seferberliği!

IMG_8119

“VATAN SAVUNMASI KUTSALDIR” 

Sakarya Meydan Muharebesinin kazanılmasına müteakip Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk’e TBMM’nin 19 Eylül 1921 günü mareşallik ve gazilik unvanı vermesinin üzerinden 102 yıl geçtiğini anımsatan Urhan, şöyle konuştu:

“Bugün Türkiye’nin yanı sıra Kore Cumhuriyeti, KKTC’nin var oluş mücadelesinde, 15 Temmuz hain darbe girişimi sonucunda elini, kolunu, gözünü seve seve bu vatana feda edenlerin günüdür. Tarih boyunca hür ve bağımsız yaşamış Türk milletinin bir neferi olarak dün olduğu gibi bugün de aynı inançla bu aziz vatanın birlik ve bölünmezliğine, milli değerlere saldırılara karşı kanımızı akıtmaya, canımızı vermeye hazırız. İnancımıza göre vatan savunması kutsaldır. Şehit nurlanmış, gazi onurlanmış kimsedir. Mevzubahis vatansa gerisi teferruattır anlayışıyla şehit ve gazi olmayı göze alarak vatanımızın bölünmez bütünlüğü için mücadele eden bütün kuvvetlerimizin Allah yar ve yardımcısı olsun. Gaziler Günü canlarını bu aziz vatanın birlik ve dirliği için canlarını feda etmeye hazır olan tüm gazilere kutlu olsun. Bizi bu mutlu günde onurlandıran herkese şükranlarımızı sunarız.”

IMG_8104

PROTOKOL ORADAYDI 

Etkinliğe AK Parti Aydın Milletvekili Mustafa Savaş, CHP Aydın Milletvekili Evrim Karakoz, İYİ Parti Aydın Milletvekili Ömer Karakaş, Aydın Cumhuriyet Başsavcısı Ali Ulvi Yılmaz, Aydın Barosu Başkanı Anıl Yetişkin, Efeler Belediye Başkanvekili Abidin Arslan, AK Parti İl Başkanı Gökhan Ökten, CHP İl Başkanı Hikmet Saatçı, İYİ Parti İl Başkanı Recep Taner’in de aralarında bulunduğu çok sayıda protokol üyesi katıldı. (KIVANÇ UĞUR) 

IMG_8089