MEB görevde yükselme sözlü sınav takvimini açıkladı MEB görevde yükselme sözlü sınav takvimini açıkladı

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi'ne (ADÜ) bağlı Koçarlı Meslek Yüksekokulu, Cumhuriyetin 100. yılı kapsamında '100. Yıl Genç Vizyon Genç Girişim' etkinliği gerçekleştirdi.

ADÜ Güney Kampüsü'nde bulunan Ömer Faruk Durdu Konferans Salonu'nda düzenlenen etkinliğe, büyük ilgi gösterildi. Koçarlı Kaymakamı Ersin Tepeli, Koçarlı Belediye Başkanı Nedim Kaplan, Koçarlı MYO Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Taner Akbaş, Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi (KOSGEB) İl Müdürü Sadullah Dülger, Güney Ege Kalkınma Ajansı (GEKA) Aydın Yatırım Ofisi Koordinatörü Numan Katıksız, akademik ve idari personel ile birlikte çok sayıda öğrencinin katıldığı etkinlikte, inovatif gelişmeler ışığında Cumhuriyetin 100. Yılında girişimciliğin önemi vurgulandı.

“GENÇLERİN ROLÜ BÜYÜK ÖNEM TAŞIYOR”

Etkinlikte ayrıca geniş bir konu yelpazesine odaklanılarak katılımcılara çeşitli bilgi ve perspektifler sunuldu. KOSGEB'in proje örnekleri ve başvuru şartları, örnek girişimcilerin deneyim ve hikâyeleri, kalkınma ajanslarının rolü ve görevleri, ajans merkezleri ile yatırım destek ofislerinin işlevleri, mali destek programları, ekoturizmde yeni destinasyonlar, imalat sanayinde yeşil ve dijital dönüşüm gibi konu başlıkları da etkinlikte ele alındı.

ADÜ 2 (6)

Etkinlikte söz alan Koçarlı Belediye Başkanı Nedim Kaplan, Cumhuriyetin 100. yılında Türkiye'nin genç girişimcilerin öncülük edeceği vizyonla şekilleneceğine vurgu yaparak, gençlerin rolünün büyük önem taşıdığını belirtti. Bölge gençlerine iş dünyası ve girişimcilik konularında önemli bilgiler sunan KOSGEB İl Müdürü Dülger, yerel yönetimler, KOSGEB ve kalkınma ajansları gibi kurumların katkılarıyla gençlerin vizyonlarını geliştirmelerine olanak sağlamak için her zaman göreve hazır olduklarını söyledi. (MURAT TAN)