İYİ Parti Aydın İl Başkanlığı, milletvekili adaylarının tanıtımı için Menderes Park’ta toplantı düzenledi. İYİ Parti İl Başkanı Recep Taner, seçim sloganlarının ‘Bir oy Kemal’e, bir oy Meral’e’ olduğunu söyledi.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından ilk sözü alan İl Başkanı Taner, 14 Mayıs’taki genel seçimleri işaret ederek, “Bu seçimler Türkiye açısından bir yol ayrımı, bir referandum şeklinde geçecek. Çünkü Türkiye, 20 yıldan fazladır şu andaki sistemle yönetiliyor. Bu seçimlerde Türkiye, tek adam sistemiyle mi geçecek yoksa güçlendirilmiş parlamenter sisteme dönüş mü yapacak? Bunun oylamasını yapacağız” dedi.

IMG_0487

“YETER SÖZ MİLLET İTTİFAKI’NIN”

14 Mayıs’ın Aydın ve Aydınlı için önemli bir tarih olduğunu vurgulayan Taner, şöyle devam etti: “14 Mayıs 1950’de Adnan Menderes iktidara gelmiştir. Vatandaşın karşısına ‘Yeter söz milletindir’ diyerek çıkan Demokrat Parti, bugün aynı şekilde Millet İttifakı olarak 21 yıldır tek adam sistemi olarak ülkeyi yöneten AKP zihniyetinin karşısına çıkmaktadır. Dün nasıl ‘Yeter söz milletindir’ dendiyse biz de bugün ‘Yeter söz Millet İttifakı’nındır’ diyoruz. Bu sistemin değişmesi lazım. Bu sistemi değiştirecek güçlü bir irade lazım. O irade noktasında da şu anda Cumhurbaşkanı adayı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nu biz Millet İttifakı olarak aday çıkardık. Şu anda da 6 siyasi parti olarak onun seçilmesi için hep birlikte mücadele edeceğiz. Tabii bir diğer önemli oy, milletvekilliği için. Meclis aritmetiğinde belli bir sayıya ulaşmalıyız ki, Meclis’te sistem değişikliğini yapmalıyız. Bunun yolu milletvekilliğinde de gerekli sayıya, mümkünse 400’e ulaşmak. En kötü ihtimalle 360’ı aşmamız lazım. İYİ Parti olarak genel sloganımız: ‘Bir oy Kemal’e, bir oy Meral’e’.”

IMG_0505

“UCUBE BİR SİSTEM VAR”

İYİ Parti birinci sıra milletvekili adayı Ömer Karakaş, “Önümüzdeki seçimler, ülkemiz için çok önemli. Çünkü yaklaşık 21 yıldır ülkeyi yöneten bir iktidar var ve özellikle de son dönemde Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ne geçilmesiyle beraber, dünyada eşi benzeri görülmemiş tam bir ucube diktatörlük sistemi var. Bu seçimin önemi, en önemlisi, bu seçimle beraber bu sistem değişecek. Bu seçimi almadığımız takdirde, bu ucube sistem devam edecek. Ama seçimi aldığımızda inşallah bu sistemi değiştireceğiz” diye konuştu.

İnsanların özgür olmak istediğinin altını çizen Karakaş, “İnsanlar yasama, yürütme ve yargının tam bağımsız uygulanmasını istiyor. Özgür basın istiyor. İnsanlar kendini can ve mal güvenliğinde hissetmek istiyor. O bakımdan biz Aydın’da birinci parti olacağız. Türkiye’de birinci parti olacağız” diyerek sözlerini tamamladı.

IMG_0508

“ÇİFTÇİYE ÇARE OLACAĞIZ”

İkinci sıradan milletvekili adayı gösterilen Ahmet Ertürk de umudunu kaybetmiş gençlerin umudu olacaklarının altını çizerek, “Çare arayan çiftçilerimize çare olacağız. Esnafımızın üzerindeki vergi yükünü, stopajı kaldıracağız. İşverenimizin Bağ – Kur ve SGK’da ödeyemez duruma gelinen primleri ödenebilir duruma getireceğiz. İthalat ihracat yapanlar yapamaz duruma gelmiş. Kur artacak mı yerinde mi duracak? Bu belirsizlikten ithalat ihracat neredeyse durma noktasına gelmiş. Çiftçi üretimden uzaklaşmış, bir yıl önce sattığı pamuğu bugün yarı fiyatına satar hale gelmiş. Bizler iktidara geldiğimizde çiftçimiz daha tarlaya girmeden taban fiyatları belli olacak” dedi.

Toplantıda milletvekili adayları Tuğça Canpolat Yılmaz, Erhan Algan, Fevzi Köse, Cemal Sarı ve Pınar Öncer de katılımcılara hitap etti. 5’nci sıra milletvekili adayı Semra Yücel’in annesinin rahatsızlığı dolayısıyla toplantıya katılamadığı öğrenildi.

IMG_0524

“ÇOK ÇALIŞMAMIZ LAZIM”

İçişleri Bakanı Yerlikaya: Adıyaman'da depremzedeler için yaklaşık 64 bin 500 konut yapılacak İçişleri Bakanı Yerlikaya: Adıyaman'da depremzedeler için yaklaşık 64 bin 500 konut yapılacak

Toplantıda son sözü alan İncirliova Belediye Başkanı Aytekin Kaya ise “Adaylarımızla çok çalışacağız. Bir adam çıktı, bir dans yaptı. Bütün gençlerin gönlünü aldı. Bizim de gençlerin gönlünü almamız için çok çalışmamız lazım. Bir oy Kemal Kılıçdaroğlu’na, bir oy Meral Akşener’e dersek cumhurbaşkanı ve başbakan bizden olacak. İlk turda cumhurbaşkanlığı seçimini alacağız. Ben 40 yıl esnaflık yaptım. İşimiz çok zor. Tarım ülkesinde yaşıyoruz soğan olmuş 30 lira, peynir olmuş 200 lira, et olmuş 300 lira. İnsanlar nasıl geçinsin? Çok çalışacağız. Allah’ın izniyle sonuca gideceğiz” sözlerine yer verdi.

Toplantıda, partinin seçim koordinasyon merkezinde görev alacak isimlerin de tanıtımı gerçekleştirildi. Etkinlik, toplu fotoğraf çekimiyle son buldu. (KIVANÇ UĞUR)