İYİ Parti Aydın'da yeni başkan Ertürk oldu İYİ Parti Aydın'da yeni başkan Ertürk oldu

İYİ Parti’de 14 ve 28 Mayıs seçimlerinin ardından başlayan istifa furyası sürüyor. Genel seçimlerde Aydın’dan 5’inci sıra milletvekili adayı olan, önceki dönem Efeler ve Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Semra Yücel de partisiyle yollarını ayırdı.

“AKŞENER’E İNANCIM TAMDI…”

Yücel, istifasına ilişkin yaptığı açıklamada, “Ben, genel merkezden değil tabandan partimizin Aydın’daki üyelerinden ve Aydın da yaşayan seçmenden beslenen bir siyasetçi oldum. İç eleştirilere karşı tahammülsüz davranışlara nobran ve azarlayıcı üsluplar eklenmiştir. Önce vatan, önce bayrak ilkesiyle kurduğumuz İYİ Parti’nin lideri Meral Akşener’e inancım tamdı ama kendisinin inandıklarının aynı duygularla yürüdüklerini göremedim. İlkeli ve dürüst bir siyasetçi olarak İYİ Parti’nin kuruşundan bugüne dek mücadelemi devam ettirdim. Demokrasi yarışında aldığım başarı demokratik olmayan zihniyetlerle hiçe sayıldı ve bugüne dek de cevabı verilemedi” görüşlerini aktardı.

“İYİ Parti’nin merkez sağ olmayı hedeflerken, tam aksine uzaklaştığını ve muadil yolunda ilerlediğini görüyorum” düşüncesini savunan Yücel, “Bu sebeple İYİ Parti’den istifamı kamuoyuyla paylaşır, bugüne dek destek veren çok değerli ilçe başkanlarına, ilçe teşkilat üyelerine ve Aydınlı seçmene teşekkür ederim” ifadelerini kullandı.

ÖNSEÇİMDE 2’NCİ ÇIKMIŞTI

31 Mart 2019 yerel seçimlerinde Millet İttifakı listesinden Efeler ve Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi seçilen Yücel, Aydın Büyükşehir Belediye Meclis Başkanlık Divanı’nda görev yapmıştı. 2023 seçimleri öncesinde vekil adaylığı için meclis üyeliğinden ayrılan Yücel, Nisan ayında gerçekleştirilen önseçimde Ahmet Ertürk’ün ardından ikinci sırada çıkmış ancak genel merkez tarafından yapılan milletvekili aday listesinde 5’inci sıraya kaydırılmıştı.

Öte yandan Yücel’in eşi Hüdai Yücel de İYİ Parti’den istifa ettiğini duyurdu. (KIVANÇ UĞUR)