İYİ Parti önceki dönem Bozdoğan İlçe Başkanı Erhan Algan, partisinin il merkezinde düzenlediği toplantıda milletvekili aday adaylığını açıkladı.

Toplantıda ilk sözü alan İYİ Parti İl Başkanvekili Mehmet Akif Yılmaz, “Aday adaylığı açıklamaları bizleri yormuyor, coşturuyor, sevindiriyor. Çünkü ses gelen yerde iktidar olunacaktır demektir. İYİ Parti’nin kuruluşundan bu yana olan arkadaşlarımız burada. Bu kutlu yolda hepinize başarılar diliyorum. Çünkü sizlerin başarısı ülkemizin kurtuluşunun, demokrasiye, parlamenter sisteme, Atatürk yoluna kavuşacağının işaretidir” dedi.

“CESURLAR HAREKETİNİN NEFERİYİZ”

Algan da kendisini yalnız bırakmayan herkese teşekkür ederek, özgeçmişinden söz etti. Türk Silahlı Kuvvetleri’nin öğretmen sınıfında uzun yıllar subay olarak görev yaptığını anlatan Algan, emekliliğinin ardından İYİ Parti’nin kuruluşuyla birlikte aktif siyasete başladığını dile getirerek, “Meral Hanım’ın çöp tenekesi üzerinde konuşma yaptığı, Ankara’da kendini zincirlediği günleri hatırlayınız. Akabinde Gaziantep’te kamyonlarla yollarımızın kesildiğini hatırlayınız. Her türlü baskının, iftiranın olduğu ortamları yaşadık. Ne yaptık? Meral Hanım’ın izinde, kendisinin de ifade ettiği gibi medeniyet yolunun taşlarını cesurlar döşer. Bu hareket, cesurlar hareketi. Biz de o cesurlar hareketinin bir neferiyiz. Sonuna kadar, ölüm bizi ayırıncaya kadar devam” dedi.

“MİLLETE ÜÇÜNCÜ YOLU SUNDUK”

İYİ Parti’nin Aydın’da ve Türkiye’de birinci olacağına inandığını aktaran Algan, “Bu millete üçüncü yolu sunduk. 20 yıldır çift partili. Alan memnun satan memnun. Biz millete yol açtık. Vatandaşların güvenini, bizim yolumuza geleceklerini görüyorum. Aydın’da ve Türkiye’de İYİ Parti’nin bayrağını çitasını yükselteceğiz. Bunu başaracağız” sözlerine yer verdi.

“Tarlada izi olanlar, emek verenler değerlendirilmeli” çağrısında bulunan Algan, Aydın’ın sorunları ve çözüm önerilerine ilişkin de görüşlerini dile getirdi.

İYİ Parti önceki İl Başkanı Sarı, milletvekilliğine talip  İYİ Parti önceki İl Başkanı Sarı, milletvekilliğine talip