AK Parti Aydın Teşkilatı 28. Dönem milletvekili adaylarını Nazilli’de Çarşamba günü yaptığı toplantıyla tanıttı. Toplantının ev sahipliğini yapan Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan, yaptığı konuşma sırasında bir akademisyenin yaptığı ankete göre Aydın’da Cumhur İttifakı’nın açık ara önde olduğunu söyledi. Başkan Özcan’ın salondan büyük alkış alan sözlerine yanıt İYİ Parti Nazilli İlçe Başkanı Durmuş Kural’dan geldi. “Nazilli halkı senin tek marifetinin anketörler ile olan ilişkin olduğunu çok iyi biliyor” diyen Kural “Sen ki daha önce yüzde 65 oy ile kendini en başarılı Belediye Başkanı göstermeye çalışmış birisin. Madem o kadar başarılıydın neden AKP'ye geçtin? AKP'ye geçtin de ne hizmet ürettin?” sözleriyle Başkan Özcan’a yüklendi.

İL OLMA SÖZÜNÜ HATIRLATTI

Durmuş Kural açıklamasını şu ifadelerle sürdürdü: “Nazilli il olacak dedin, olmadı. Nazilli’ye yatırım yağacak dedin, yağmadı. Sonuç ortadayken istersen sen bir daha konuşma. Çünkü Nazilli halkı artık senin söylediklerine inanmıyor.

İki partinin il başkanları MHP'ye geçti İki partinin il başkanları MHP'ye geçti

Anket sonuçlarını AKP adına senin yerine başka bir yetkili açıklasa biraz daha inandırıcı olurdu. Bu işler rüyada nar görmek veya anketörlere istediğin rakamı yazdırmak ile olmuyor. Biz senin anketlerine Millet İttifakı’nda olduğunda da inanmıyorduk. Gerçek anket sonuçlarını çok yakında sandıklar açılınca göreceksin. Nazilli halkı sana en doğru hesabı gösterecek.” (FİLİZ ÖZDEMİR)