İzmir Bayraklı Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi'nin 12. sınıf öğrencileri, öğretmenleri eşliğinde ADÜ'yü ziyaret etti. Ziyaret kapsamında İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi (İTBF) ile Mühendislik Fakültesi öğrencilere tanıtıldı ve fakülteler ile üniversite hayatı yakından incelendi.

Üniversitenin tanıtım filmi Atatürk Kongre Merkezi'nde gösterildikten sonra, öğrencilere Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü tarafından ilgili akademik birimlere yönlendirildi. Bölüm temsilcileri, öğrencilere fakültelerin bölümleri, teknik ve fiziksel imkânları hakkında detaylı bilgiler verdi. Kampüs yaşamı, öğrencilere sağlanan imkânlar, sosyal faaliyetler ve fakültelerin sahip olduğu fiziki ve sosyal imkânlar öğrencilere yerinde tanıtıldı.

Kütahya’da üniversite öğrencileri engelliler için 30 bin mavi kapak topladı Kütahya’da üniversite öğrencileri engelliler için 30 bin mavi kapak topladı

İTBF Dekan V. Prof. Dr. Aysun Sarıbey Haykıran, öğrencilerle sohbet ederek üniversitenin sağlayacağı imkânlar hakkında bilgi verdi. Öğrencilere bölümler hakkında detaylı bilgi sunulurken, ilgili bölümlerin laboratuvar ve araştırma merkezlerinde teknik gezi imkânı da sağlandı.

Liseli öğrenciler, gezi sırasında keyifli vakit geçirdiklerini belirterek ADÜ’yü tercihleri arasına ekleyeceklerini ifade ettiler. (MURAT TAN)