Kahramanmaraş merkezli depremde Hatay'a koordinatör vali olarak atanan ve 63 gün görev yapan Denizli Valisi Ali Fuat Atik, boynuna asılı olan kemoterapi şişesiyle buradaki görevine devam etti.

Kolon kanseriyle mücadele ederken deprem bölgesinde çalışmalara katılan Vali Atik, görevinin sona ermesinin ardından tedavi için gittiği İstanbul'daki özel bir hastanede operasyon geçirdi.

Milli Savunma Bakanlığı'ndan bedelli askerlik açıklaması Milli Savunma Bakanlığı'ndan bedelli askerlik açıklaması

Vali Atik, yaptığı açıklamada, başarılı bir ameliyatın ardından taburcu edildiğini belirtti.

Tedavi sürecini en güçlü şekilde yürütmeye gayret gösterdiğini vurgulayan Atik, şunları kaydetti: "Şifa dileklerini ileten arkadaşlarıma, dostlarıma, Denizlili hemşehrilerime, Hataylı vatandaşlarımıza ve ülkemizin dört bir yanından ulaşan ilgisini ve duasını esirgemeyen herkese şükranlarımı sunuyorum. Hastalık gelmeden önce sağlığın kıymetini bilmek, insana sayısız derdi unutturacak kadar büyük bir zenginlik. Unutmayın, kanserde erken teşhis hayat kurtarır. Ayrıca bu süreçte bana büyük desteği olan eşim Fulya Atik'e, aileme, her an yanımda olup bizleri yalnız bırakmayan çalışma arkadaşlarıma, ayrıca tedavi sürecini birlikte planladığımız, ameliyatımı sorunsuz gerçekleştiren Prof. Dr. Oktar Asoğlu hocama ve kıymetli ekibine teşekkür ediyorum." (AA)