CHP Kadın Kolları İl Başkanlığı’nın seçimli olağan kongresinde konuşan CHP Aydın Milletvekili Evrim Karakoz, İl Danışma Kurulu’nda yaptığı dönem kuralı ve önseçimin getirilmesi çağrısını yineledi. 

CHP Nazilli hayvanseverlerin yanında CHP Nazilli hayvanseverlerin yanında

Karakoz, “Genel ve yerel seçim sürecinde gördük ki, siyaset artık şekil değiştiriyor. Siyaset ve siyasetçi kendini güncelliyor. Son zamanlarda sadece sosyal medya mecraları üzerinden yapılan siyasetin özellikle yerel seçimde yüz yüze yapılması gerektiğini, böyle yapıldığında nasıl olumlu sonuçlar doğurduğunu gördük. Tabii ki bu yüz yüze çalışmalarda en büyük emek, kadın kollarımızın, gençlik kollarımızın. Hepinize çok teşekkür ediyoruz. Aydın’da ve Türkiye’de sayenizde çok büyük bir başarıya imza attık” dedi. 

“AYDIN’IN KADIN VEKİLİ OLMALI” 

Aydın’ın şanslı bir il olduğunun altını çizen Karakoz, “Büyükşehir Belediye Başkanımız kadın. Didim’de kadın belediye başkanımız var. Diliyorum ki, kadın belediye başkanı, ilçe başkanı ve milletvekili sayımız artsın. Bir dahaki seçimde Aydın’dan kadın bir milletvekili çıkmasın mı?

Tüzük Kurultayımız var. Tüzük Kurultayımızda dönem kuralının ve önseçimin gelmesi için sizin adınıza ne gerekiyorsa yapacağım. Belediye başkanlarının, milletvekillerinin, belediye meclis üyelerinin kim olacağına örgütümüz karar versin. Bunun altını çiziyorum” ifadelerini kullandı. 

Muhabir: KIVANÇ UĞUR