Koçarlı Belediyesi Kasım ayı olağan Meclis toplantısı, Belediye meclis salonunda Belediye Başkanı Nedim Kaplan Başkanlığında gerçekleştirildi. 

AK Parti Aydın Milletvekili Ömer Özmen’in Ertaş ailesini ziyareti sonrası TBMM’de yaptığı konuşmada ailenin bir isteğinin kızlarının isimlerinin Aydın’da yaşatılması olduğunu açıklamasının ardından Koçarlı Belediye Başkanı Nedim Kaplan bu isteği geri çevirmeyerek Zeren Ertaş isminin Koçarlı’da yaşatılacağını duyurdu. Başkan Kaplan ayrıca, İlçede yapımı tamamlanan Yüzüncüyıl Sosyal Tesislerinin isminin değiştirilmesi ve “Yüzüncüyıl Zeren Ertaş Sosyal Tesisleri” olması için kasım ayı belediye meclisinde karar alacaklarını ifade etmişti.

OY BİRLİĞİYLE KABUL EDİLDİ

Belediye Başkanı Nedim Kaplan Başkanlığında gerçekleşen Kasım Ayı Meclis Toplantısında, Başkan Kaplan’ın vefa örneğine duyarsız kalmayan Meclis üyeleri acılı ailenin isteği olan kızları Zeren Ertaş isminin yaşatılmasını oy birliğiyle kabul edildi.

İYİ Parti’li Aydın’dan ‘sokak hayvanları’ çağrısı İYİ Parti’li Aydın’dan ‘sokak hayvanları’ çağrısı

Başkan Kaplan yaptığı açıklamada, Ertaş ailesine başsağlığı dileyerek, “Zeren kızımızın isminin Koçarlı’da yaşatılması sözünü vermiştik. Belediye Meclisimizde meclis üyelerimizin tamamının oyuyla Yüzüncüyıl Sosyal Tesislerimizin ismini “Yüzüncüyıl Zeren Ertaş Sosyal Tesisleri” olarak değiştireceğiz. Zeren Kardeşimizin ismi bu parkla yaşayacak. Meclis üyelerimize de gösterdikleri hassasiyetleri için teşekkür ediyorum. Zeren Kardeşimizin ismi bu parkla yaşayacak" ifadelerini kullandı. (HABER MERKEZİ)