KUGİAD 20’inci kuruluş yıl dönümü ve Cumhuriyet’in 100’üncü yılını Pine Bay Otel’de düzenlediği baloyla kutladı. Baloya, derneğin kurucu üyelerinden olan Başkan Ömer Günel de katıldı. Etkinlikte Kuşadası Cumhuriyet Başsavcısı Cem Koray Eryılmaz, Güney Ege Sanayi ve İş Dünyası Federasyonu (GESİFED) Başkanı Oktay Mersin, KUGİAD Başkanı Haşmet Boğalı, Ege Akdeniz Bölgesi Genç İş Adamları Dernekleri Federasyonu (EGAFED) Başkanı Mehmet Buğra Atınç ve KUGİAD üyeleri de yer aldı. Geceye Copeart Orkestrası da muhteşem sahne performansı ve çaldığı birbirinden eğlenceli şarkılarla eşlik etti.

Baloda bir konuşma yapan KUGİAD Başkanı Haşmet Boğalı, Cumhuriyet’in 100’üncü yılı ve KUGİAD’ın kuruluşunun 20’inci yıl dönümünü kutlayarak “Bugün burada bulunmamızın iki önemli nedeni var. Biri 29 Ekim 1923’te Cumhuriyetimizin ilanı ile devlet yönetim şeklimizin Cumhuriyet olarak belirlendiği anlamlı günü kutlamak. Atamızın biz Türk Halkı için verdiği eşsiz mücadelenin ruhuna sahip çıkmak ve Cumhuriyetimize yakışan bir ulus olmak en asli görevimizdir. Mustafa Kemal Atatürk’e ve vatanı için canından vazgeçerek savaşan tüm kahraman şehitlerimize şükranlarımı sunuyorum. Cumhuriyetimizin 100’üncü yılı kutlu olsun. Bu akşamı özel kılan ikinci nedenimiz ise 2003 yılında kurulan KUGİAD’ın 20’inci kuruluş yıl dönümü olmasıdır. Bu oluşumu kuran, yaşatan, biz iş insanlarının aynı çatı altında toplanmasına vesile olan 20 senelik dernek tarihimizde görev almış, katkı sağlamış herkese teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

Başkan Ömer Günel ise “KUGİAD’ı birkaç arkadaşımla birlikte 2003 yılında kurduk. Bu derneğin kuruluş amacı, iş insanı kimliği ön planda olan itibarlı arkadaşlarımızı bir çatı altında toplamaktı. Bu dernek sayesinde Kuşadası’na hem sosyal hem iş alanında hizmet ettik. Bugün benim için de çok anlamlı bir gün. Çünkü hem Cumhuriyetimizin 100’üncü yılını hem de KUGİAD’ın kuruluşunun 20’nci yılını kutluyoruz. Üyesi olmaktan gurur duyduğum Kuşadası Genç İş İnsanları Derneği’nin yönetimi ile çok güzel işler yapacağımızdan eminim” diye konuştu.

Motorin alacaklar gece yarısını bekleyin! Motorin alacaklar gece yarısını bekleyin!

Gecenin sonunda KUGİAD’ın kurucu ve onursal üyelerinden olan Başkan Ömer Günel ile KUGİAD’ın geçmiş dönem başkanı ve yeni onursal üyeleri olan Bayram Yılmaz, Fahri Alem Günaydın, Ertan Sözmener, Atilla Yurtsever ve Sadettin Türkmen ile KUGİAD Onursal Üyeleri Rüştü Kirman, Efkan Ceylan, Kuşadası Belediye Başkan Yardımcısı Oğuzhan Turan, Ali Kaya, Can Tekmen, Ramazan Karalar, Salman Kurt, Yusuf Yazıcı, Ali Sönmez, Mert Kavafoğlu ve Aydın Yılmaz’a beratları takdim edildi. (HABER MERKEZİ)