Ökten yerel seçimleri değerlendirdi, iddiaları yanıtladı Ökten yerel seçimleri değerlendirdi, iddiaları yanıtladı

Memleket Partisi Nazilli Belediye Başkan Adayı İnşaat Mühendisi Ali Çetinkaya Nazilli Gazeteciler Cemiyeti’nde yaptığı basın açıklamasında önce rakiplerine yüklendi ardından mal varlığını açıkladı. Açıklamasına projelerini anlatarak başlayan Çetinkaya gerek mevcut belediye başkanı Kürşat Engin Özcan gerekse rakiplerine dair çarpıcı iddialarda bulundu. Başkan Özcan’ın İYİ Parti’de kaldığı üç buçuk yıl boyunca Nazilli’ye hizmet getirmediğini savunan Çetinkaya “Sonra iktidar partisine geçti. Bir buçuk yıl boyunca hizmet yine yok. Keramet ne ittifakta ne de iktidarda. Keramet başkanın kendisindedir. Eğer Ankara’ya soruşturma kapatılsın diye giderseniz soruşturma kapatılır. Eğer Ges projesiyle gidip kredi isterseniz kredi alırsınız” diye konuştu. Başkan Özcan’ın Nazilli Belediyesi’ne ait 3 adet taşınmazı sattığına dair haberleri hatırlatan Çetinkaya “Bu 3 yer satılırken meclis üyeleri ne yapıyordu? Benim listemde mevcut üye yok ama diğerlerinin listesinde var. Nazilli’de bir oda başkanı bir başkan adayına şehrin anahtarını teslim etti. Sen kim oluyorsun da şehrin anahtarını teslim ediyorsun” dedi.

RAKİPLERİNE ÇATTI

Sözü Cumhur İttifakı’nın belediye başkan adayı Esat Ergüler’e getiren Çetinkaya “Nazilli’de 13 yıl belediye başkanlığı yapmış. Bu şehirde asbesli borulardan su geçiyor. İnsanlar kanser oluyor. 17 yıl aradan sonra yeniden başkan adayı oldu. 94 ruhuyla yöneteceğini söylüyor. Ben 2024 teknolojisiyle yöneteceğim. Eski partim CHP’de hala çok sevdiğim insanlar var ama her kasanın içinde çürük elma olur. CHP’de Perihan isminde bir ablamız broşür dağıtırken ‘ Sakın Ali Çetinkaya’ya

oy vermeyin, yoksa iktidar partisi kazanır’ diyor. CHP’nin yetkililerine sesleniyorum. Ya bu ablamızı sahadan çeksinler yada üslubunu düzeltsin. Böyle siyaset CHP’ye yakışmıyor. CHP Nazilli Kadın Kolları Başkanı Cavidan Hanım bu konuyla ilgili bizden özür diledi. İnşallah gereken işlemi yaparlar” ifadelerini kullandı.

BAŞKAN YARDIMCILIĞI TEKLİF ETTİLER

Ali Çetinkaya adaylığı açıklandıktan sonra kendisinin dört kez arandığını ve adaylıktan çekilmesi için başkan yardımcılığı gibi tekliflerde bulunulduğunu söyledi. Çetinkaya “Ben insanlara umut oldum. Ben oy bölmüyorum seçimi kazanıyorum. Hem iktidar hem muhalefet partisinin yaptırdığı anketler bana geldi. Her ikisinde de birinci çıktım. İçlerinde arkadaşlarım var bana bilgi geliyor. Yedi aydır sahadayım ve halkıma güveniyorum” şeklinde konuştu. Konuşmasında seçmenlere de seslenen Çetinkaya “Büyükşehir Belediyesi vatandaşların parasıyla konser düzenledi. Konser adayların reklamına dönüştü. Hakkımı helal etmiyorum. 25 yıldır meclis üyesi olan kişiler var. Her seçimde milletvekili olanlar var. Vatandaşlarımıza çağrımdır: Dayatma başkan adaylarına ve meclis üyelerine tepkilerini sandıkta göstersinler” dedi.

MAL VARLIĞINI AÇIKLADI

Basın açıklamasının sonunda mal varlığını açıklayan Ali Çetinkaya “ Yeni Mahalle 1323 ada 89 parselde 165 mtrekare oturduğum evim var. Altıntaş Mahallesi’nde 28 metrekare bürom var. Zafer Mahallesi’nde kirada evim var. 2011 model Ford Fiesta arabam var. Ocaklı bin 200 metrekarelik arsam var. Çetinkaya İnşaat Şirketi’nin yüzde 51 hissesine sahibim” şeklinde konuştu. 

Muhabir: FİLİZ ÖZDEMİR