Kongrede konuşan MHP Aydın İl Başkanı Haluk Alıcık, seneye yapılacak yerel seçimlerde MHP olarak Söke’ye talip olduklarını belirtti.

MHP Söke İlçe Teşkilatı’nın 14. olağan kongresi Söke Belediyesi düğün ve toplantı salonunda MHP MYK Üyesi Burak Behlivan’ın divan başkanlığında yapıldı. Tek listeyle gidilen kongrede Başkan Akalın güven tazeleyerek yeniden göreve seçildi.

WhatsApp Image 2023-09-02 at 16.48.31

“PARTİLİ SAYIMIZI ARTIRDIK”

Kongrede partililerine seslenen Başkan Akalın, “4 yıldır kutlu emaneti taşınanın mutluluğu ve gurur içindeyim. Uyum içinde çalıştığımız İl Başkanımız Haluk Alıcık ve il yönetimine, ilçe yönetim kurulu arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. MHP’nin kuruluş felsefesi, Başbuğumuz Alpaslan Türkeş ve Liderimiz Dr. Devlet Bahçeli’nin çizgisi ve emirlerinden milim sapmamamın onur ve gururunu yapıyoruz. Görev sürecimizde yerelde Muhalefet görevimizi yerine getirmeye çalıştık. Basında açıklamalarla Söke gündeminin yakından takipçisi olduk. MHP’nin varlığını Sökemizde her daim göstermeye çalıştık. Partili sayımızı arttırdık ve arttırmaya devam ediyoruz. Daha önceki yerel seçimlerde oy oranları bizleri memnun etmemiştir. Tecrübe ile özeleştirimizi yaptık. Biz 3 hilali çok sevdik ve önümüzde yaşanan süreçte bayrağımızı yerel yönetimlerde dalgalandırmak için var gücümüzle çalışacağız. Ne mutlu Türküm diyene” ifadelerini kullandı.

WhatsApp Image 2023-09-02 at 16.48.44

Başkan Ömer Günel’den vandallığa sert tepki Başkan Ömer Günel’den vandallığa sert tepki

“YEREL SEÇİMLERDE BAŞARI ELDE EDECEĞİZ”

Aydın’daki kongrelerin Efeler İlçe Teşkilatı Kongresi tamamlanacağını söyleyen MHP Aydın İl Başkanı Haluk Alıcık ise yaptığı konuşmada yerel seçimlerine önemine vurgu yaptı. MHP’nin Söke’de yerel seçimi alacağına yürekten inandığını belirten Başkan Alıcık, “Söke 30-40 yıldır değişen bir şey yok. Biz MHP olarak buna talibiz. Biz yerel seçimlerde başarı elde edeceğiz. Aday kimden çıkmış yada çıkmamış önemli değil. Cumhur ittifakından aday kimden çıkarsa çıksın birlik ve beraberlik içinde olmalıyız” diye konuştu.

YENİ YÖNETİM BELLİ OLDU

MHP MYK Üyesi Pehlivan’ın da yerel seçimlere dönük birlik ve beraberlik mesajları verdiği kongredeki tek listeyle gidilen seçimlerde Ömer Akalın başkanlığındaki yeni yönetim kurulu, Ahmet Tokmakoğlu, Şeref Başer, Hilal Ayyıldız Ateş, İbrahim Fatih Oğuz, Ali Emre Çetin, Turgay Kale, Erol Ateş, Aydın Demir, Mehmet Güngörmüş, Ali İksan Al, Fatih Aslan, Mehmet Taşyumru, Ergün Toker, Mesut Yalmaç, Ziya İskender, Ali Küçük, Mehmet Hanefi Aras ve Mehmet Geniş isimlerinden oluştu.

Ülkü Ocakları Aydın İl Başkanı Hakan Karakuş’un da hazır bulunduğu MHP’nin Söke İlçe Kongresi’ne, Aydın Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (AYESOB) Başkanı Muhammet Ali Künkçü, Söke Ticaret Odası Başkanı Metin Sakalar, AK Parti İlçe Başkanı Fatih Gürer, Söke TARİŞ Pamuk Kooperatifi Başkanı İsmail Özer, SÖGİAD Başkanı Murat Günal, bazı esnaf odası başkanlarıyla partililer de katıldı. (MURAT TAN)

WhatsApp Image 2023-09-02 at 16.48.44 (1)