Çıraklık eğitim merkezlerinde öğrenim görenlere aylık 4 bin 500 lira ödeme yapan Milli Eğitim Bakanlığı yeni bir düzenleme için daha düğmeye bastı. Yeni düzenlemeye göre kapsamın genişletileceği ve tüm öğrencilere yılda bir kez eğitim desteği ödeneği adı altında harçlık verileceği öğrenildi.

Nazilli’de elektrik kesintisi Nazilli’de elektrik kesintisi

Düzenleme kapsamında maddi durumuna bakılmaksızın her sene başında öğrencilerin bildirilen hesaplarına 500 lira kırtasiye ödeneği yatırılacak. Proje sayesinde öğrencilerin yıl içerisinde aldıkları test kitapları ve kaynak kitapların ücreti de  devlet tarafından sağlanmış olacak.

ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNE BAYRAM İKRAMİYESİ GELİYOR

Düzenlemeye göre üniversite öğrencilerine ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da daha önce müjdelediği bayram ikramiyesi ödenecek. Öğrencilere Ramazan ve Kurban Bayramında yılda iki kez olmak üzere biner lira bayram harçlığı ödenmesi planlanırken, Milli Eğitim Bakanlığı yeni sisteme geçmesi  halinde okullardan velilerin hesap numarası isteyecek. Okulların hesap numaralarını Milli Eğitime bildirmelerinin ardından eğitim öğretim yılı başında öğrencilere 500'er lira harçlık ödemesi desteği sağlanacak. (HABER MERKEZİ)