TFF 2. Lig Beyaz Grup’ta mücadele eden Nazilli Belediyespor’un başkanı Şahin Kaya Gazi Mustafa Kemal Atatürk Spor Tesisi’nde basın açıklaması yaptı. Ligin başlamasına iki hafta kala kulübü aldıklarını hatırlatan Kaya hedeflerinin ligde kalmak olduğunu söyledi. Kaya açıklamasında “Bugüne kadar şehirden Nurettin Kırlıoğlu ve Mehmet Akgül dışında hiçbir destek görmedik. Bugün itibariyle takımda hiçbir oyuncumuzun alacağı yok. Hepsinin maç başı alacaklarına kadar ödedik. Maddi olarak oyuncularmızın sıkıntısı yok” dedi.

“3 BUÇUK MİLYONA İHTİYAÇ VAR”

Transfer çalışmaları hakkında bilgiler veren Başkan Kaya, “11 oyuncumuzla yollarımızı ayırdık. Bunlar zaten forma şansı bulamayan isimlerdi. 9 oyuncuyla anlaştık. Antrenmanlarımıza da çıkıyorlar. Lakin, transfer tahtamız kapalı. Daha önceki sezonlardan oyuncularımıza olan borçlarımız nedeniyle tahtamız kapalı. O kısmı çözmeye çalışıyoruz” ifadelerini kullandı. Transfer yasağını kaldırmak için 3 buçuk milyon liralık bir maddi kaynağa ihtiyaçlarının olduğunu söyleyen Kaya, “Bunun yanında aldığımız oyunculara peşinat ödemeleriyle birlikte toplamda 5 buçuk 6 milyon liralık bir paraya ihtiyacımız var. Bunu kendi imkanlarımızlar, sponsorluklarla çözme yoluna gittik. Bugün itibariyle tahtayı açamadık. Önümüzdeki hafta bu sorunu çözüp, transferlerimize imza attıracağız.” dedi.

ELEŞTİRİLERİ YANITLADI

Galatasaray, Bilyoner ile sponsorluk anlaşması yaptı Galatasaray, Bilyoner ile sponsorluk anlaşması yaptı

Şahin Kaya kulüp yönetimine gelen eleştiriler hakkında ise “Eleştirirken de ellerini vicdanlarına koysunlar. Sonuçta bizler burada sabah 09:00 24:00’e kadar mesai yapıyoruz. Kendi ticaretlerimizi bırakıp, kulüp için çalışıyoruz. Daha önceki yönetimlerin imkanları bizim elimizde yok. Hiçbir yerden maddi destek yok. Koşturduk uğraştık, kimisinin haklı sebepleri var, kimileri de bile isteye destek olmuyor. Biz kendi memleketimizin takımına sahip çıkıyoruz” şeklinde konuştu. Teknik kadroda 4 Nazillili antrenörün görev yaptığını vurgulayan Kaya altyapıdan A Takımda 11 oyuncunun forma giydiğini söyledi.

MALİ DURUM HAKKINDA BİLGİ VERDİ

Kulübün mali durumu ve futbolcu alacakları hakkında da konuşan Kaya “Bugün itibariyle takımda hiçbir oyuncumuzun alacağı yok. 11 oyuncumuzla yollarımızı ayırdık. Bunlar zaten forma şansı bulamayan isimlerdi. 9 oyuncuyla anlaştık. Antrenmanlarımıza da çıkıyorlar. Lakin, transfer tahtamız kapalı. Daha önceki sezonlardan oyuncularımıza olan borçlarımız nedeniyle tahtamız kapalı. O kısmı çözmeye çalışıyoruz” Bunun yanında aldığımız oyunculara peşinat ödemeleriyle birlikte toplamda 5 buçuk 6 milyon liralık bir paraya ihtiyacımız var. Bunu kendi imkanlarımızla, sponsorluklarla çözme yoluna gittik. Bugün itibariyle tahtayı açamadık. Önümüzdeki hafta bu sorunu çözüp, transferlerimize imza attıracağız” dedi. 

Kaynak: FİLİZ ÖZDEMİR