Nazilli Belediye Meclisi Kasım Ayı 1. Oturumu Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan’ın başkanlığında gerçekleşti. Ek gündem maddeleriyle birlikte 12 maddenin görüşüldüğü toplantıda Başkan Özcan kritik açıklamalarda bulundu. Emlak ve İstimlak Müdürlüğü’nden gelen ek gündem maddesi olarak NAZBEL şirketinin vergi borcuna mahsuben taşınmaz değerinin görüşülmesi maddesinin oylanması öncesinde konuşan Başkan Özcan “31 Aralık 2023 tarihine kadar Cumhurbaşkanlığı Kararnamesiyle bütün kamu kurumlarına tanınmış olan borçların ödenmesiyle ilgili sağlık ocağı, imam evleri, okul alanları, diğer lojmanlar ve taşınazların borca mahsup edilmesi kararı var.

WhatsApp Image 2023-11-07 at 17.23.27 (1)

Son Ankara ziyaretimizde iddia edildiği gibi şahsi meseleleri değil Nazilli’nin meselelerini konuştuk. 17 katlı binanın 14 katının borç karşılığı SGK’ya devriyle ilgili yönetim kurulu kararı alındı. Böylelikle SGK’ya borcumuz kalmayacak. NAZBEL’e ait taşınmazların satılmasıyla da Vergi Dairesi’ne borcumuz kalmayacak ve İller Bankası’ndan gelen para kesilmeyecek. Hizmetlerde ciddi bir imkan oluşacak” dedi. Madde oy birliğiyle kabul edildi.

ZEREN’İN ADI NAZİLLİ’DE YAŞAYACAK

Toplantıda ayrıca Aydın Güzelhisar Kız Öğrenci Yurdu’nda yaşanan asansör kazasında hayatını kaybeden ADÜ öğrencisi Zeren Ertaş’ın isminin bir parka verilmesi teklifi ek gündem maddesi olarak görüşüldü. Buna göre Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nden gelen ek gündem maddesi doğrultusunda

Yıldıztepe Mahallesi Mehmet Güzügüler Sokak ile 618 Sokak’ın kesiştiği noktada bulunan parka Zeren Ertaş’ın isminin verilmesi oy birliğiyle kabul edildi.

ALTI MADDE KOMİSYONA SEVK EDİLDİ

Teftiş Kurulu Müdürlüğü Yönetmeliği’nin revize edilmesi ve Belediyeye ait ekonomik ömrünü doldurmuş araç ve iş makinelerinin satışı maddeleri oy birliğiyle kabul edilirken, Uzunçam Mahallesi 297 Ada 104 Nolu Parselin Bir Kısmının T.C. Tarım Ve Orman Bakanlığı Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü 21. Bölge Müdürlüğü'ne devri, Yeni Mahalle 1301 ada 1-32-33-35-38 parsellere ilişkin 1/1000 ölçekli uygulama imar planı değişikliği, 4 Aralık 2013 tarih ve 160 sayılı uygulama imar plan notlarının 1.20 ve 1.22 maddelerinin kaldırılması,

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi Erdoğan başkanlığında toplandı Cumhurbaşkanlığı Kabinesi Erdoğan başkanlığında toplandı

Nazilli İlçesi Prof. Muammer Aksoy Mahallesi 1599 ada 56 parselin batısındaki ve 1598 ada 83 parselin güneyindeki trafo alanına ilişkin 1/1000 ölçekli uygulama imar planı değişikliği, Belediyeye ait led ekran reklam ve tanıtım tahsis ücretinin belirlenmesi ile 2024 yılında yapılması planlanan festivallerin görüşülmesi maddeleri Plan ve Bütçe Komisyonu’na sevk edildi. (FİLİZ ÖZDEMİR)