Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Nazilli İlçe Başkanı Hasan Eren geçtiğimiz hafta mazbatasını almış basına yaptığı açıklamada “Adaylarımız hazır. Düzgün bir ekip kurduk. Nazilli Belediyesi’ni almak için her şeye hazırız. Şu an Cumhur İttifakı olarak düşünüyoruz ama yarın nasıl olur bilemem. A planımız, B planımız hazır ve her türlü adayımız var. Seçime hazırız. MHP’nin oyunu artırmak için elimizden gelenin fazlasını yapacağız” şeklinde konuşmuştu.

MHP’li Hasan Eren’in sözleri Ak Partili mevcut belediye başkanı Kürşat Engin Özcan’ın adaylığına MHP’nin destek verip vermeyeceği konusunda akıllarda soru işareti bıraktı.

CHP’li Bekar Kılıçdaroğlu’na seslendi CHP’li Bekar Kılıçdaroğlu’na seslendi

“YENİDEN ADAYIM”

Öte yandan mevcut belediye başkanı AK Partili Kürşat Engin Özcan, bir haber sitesine yaptığı açıklamada yeniden aday olduğunu söyledi. Özcan, MHP’li Eren’in sözlerinin hatırlatılması üzerine “Biz mevcut Belediye Başkanı’yız. Görevimizin başındayız. Allah’ın izniyle de yeniden adayız. Bu değerlendirme genel başkanımız Cumhurbaşkanı’mızın takdirinde. Cumhur İttifakı’nın devam ettiği hem Devlet Bahçeli hem de Cumhurbaşkanı’mız tarafında dile getiriliyor. Takdir kamuoyunun benim bir şey demem doğru olmaz” sözleriyle yeniden adaylık konusunda geri adım atmayacağını net bir şekilde ortaya koydu. (FİLİZ ÖZDEMİR)