Aile ve Gençlik Fonu kurulmasına dair karar Resmi Gazete'de Aile ve Gençlik Fonu kurulmasına dair karar Resmi Gazete'de

Ligde 4’te 4 yaparak dikkatleri üzerine çeken Nazilli Belediyespor’un başkanı Denizlili iş adamı Süleyman Urkay, dün yaptığı basın toplantısında Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan’ın kendisinden üstü kapalı olarak istifa etmesini, yönetim kurulu üyelerinden Şahin Kaya başkanlığında yeni bir yönetim kurulmasını istediğini iddia ederek 16 yöneticisiyle birlikte istifa ettiğini açıklamıştı.

Başkan Özcan’dan Urkay’ın sözlerine yalanlama geldi. Ahiler Haftası etkinliği çıkışında basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Özcan “Ben kendisinden böyle bir şey istemedim. Zaten kulübün idari işlerine kesinlikle karışmıyorum. İki tarafından istemesiyle yapılan görüşmede kendisi bana bazı çekinceleri olduğunu, bu yüzden istifa etmek istediğini söyledi” ifadelerini kullandı.

“İDARİ İŞLERE KARIŞMADIM”

Süleyman Urkay’la yapılan görüşmenin detayları hakkında bilgi vermeyen Özcan “Şahin Kaya başkanlığında bir yönetim kurulmasını istediğim de doğru değil. Süleyman Bey bana kendisiyle ilgili bazı şüpheleri olduğunu, Denizli’ye dönmek istediğini söyledi. Ben de kararını bir kez daha gözden geçirmesini istedim. Gizli saklı bir şey yapmıyoruz. Ortada güzel bir sportif başarı varken diğer meseleleri öncelemedik. Yönetimle her zaman iyi ilişkiler kurduk. İşleyişe de karışmıyoruz ancak adında belediye geçen bir kulüp. İşlerin düzgün yürümesi için manevi katkımız oluyor. Yasal dairede elimizden geleni yapıyoruz. Zaten bizden para istedikleri de yok” şeklinde konuştu. Başkan Özcan, yönetimin borçları ve futbolcuların ücretlerini ödemediği şeklindeki iddiaların sorulması üzerine “Ben idari işlere karışmıyorum” yanıtını verdi. (FİLİZ ÖZDEMİR)