Nazilli Belediyespor’da uzun tartışmaların ardından bir ay önce çözülen yönetim krizi yeniden baş gösterdi. Ligde dörtte dört yaparak camianın sevgi ve saygısını kazanan Denizlili iş adamı Süleyman Urkay ve yönetim kurulu üyeleri istifa ettiklerini açıkladı.

Üç yöneticisiyle birlikte Nazilli Gazeteciler Cemiyeti’ne gelen kulüp başkanı Süleyman Urkay dikkat çekici açıklamalarda bulundu.

'Hava Rezerv Gücü' orman yangınlarıyla mücadeleye etkin destek verdi 'Hava Rezerv Gücü' orman yangınlarıyla mücadeleye etkin destek verdi

Açıklamasına sezon öncesi durumu özetleyerek başlayan Urkay “13 Ağustos’ta genel kurul yaparak yönetime geldik. Karamsarlığın, umutsuzluğun hakim olduğu bir kulüp aldık. Sorunları aşacağımızı biliyorduk. Önce görev paylaşımı yaptık. Lige hazırlanmak için 13 günümüz vardı. Malzemeden futbolcusuna kadar çok eksik vardı. Öncelikleri belirleyip çözdük. Transfer yasağını kaldırdık. Kadro oluşturduk. Lige girebilir hale getirdik. Altınordu maçı öncesi takımın ligde tutunamayacağı söyleniyordu ama 3-2 galip geldik” dedi.

WhatsApp Image 2023-09-19 at 12.33.32

“KÜRŞAT BAŞKAN YENİ YÖNETİM İSTEDİ”

Ligin 3. Haftasında 10 Eylül’de oynanan Ankara maçı dönüşünde Belediye Özel Kalem Müdürü’nden kendisine bir mesaj geldiğini ifade eden Urkay “Kürşat Başkan’ın bizi toplantıya çağırdığı söylendi. Ertesi gün başkanla bir durum değerlendirmesi yaptık. Başkanın konuşmasından çıkarımlarım şu oldu: Kulüp başarılı ama dışardan gelen yöneticilerle yönetilmesine tepki var. Bundan sonraki süreçte beklentimiz Şahin Kaya başkanlığında yeni bir oluşuma gidilmesi gibi bir mesaj aldım. Ben de Bursaspor maçından sonra dün itibariyle yönetici arkadaşlarımla durumu paylaştım. Nazillispor için benim olmayışım daha iyi olacaksa gerekeni yaparım. Bu sebeple istifa ettim. Arkadaşlar da benimle birlikte istifa etmek istediklerini söylediler. 16 arkadaşımızla birlikte istifa etme kararı aldık. 21 Eylül’den geçerli olmak üzere istifa ettik” şeklinde konuştu.

“KÜRŞAT BEY’LE AKÇELİ İŞİMİZ OLMADI”

Süleyman Urkay herşey güzel giderken neden istifa ettiklerinin sorulması üzerine “Biz Nazillispor’u sportif başarıya ulaştırmak için almıştık. Dörtte dört yapmış olmamız en önemli konudur. Umutlar yeşermiştir. Biz bunun onurunu yaşıyoruz” diyerek geçiştirdi. Urkay, kulübü hangi şartlarda teslim aldıkları, başkanla aralarında bir anlaşma olup olmadığı sorularına da üstü kapalı yanıtlar verdi. Süleyman Urkay “Kulübün acilen bir yönetime ihtiyacı vardı. Koşulların daha sonra konuşulacağı söylenmişti ama o raddeye gelemedik. Kürşat Bey’le akçeli hiçbir işimiz olmadı. Kendisine kırgın da değilim. Aramızda bir problem yok” dedi.

“BURASI TÜRKİYE”

Süleyman Urkay, kulübün vergi ve sgk prim borçlarını ödemedikleri, yurt dışında getirilen futbolculardan para alındığı şeklindeki iddiaların sorulması üzerine ise “Biz prim borçlarının iki taksidini ödedik. Diğer konular dedikodudan ibarettir. Bugüne kadar yapmış olduğumuz ödemeleri süreç içerisinde geri alacağız. Ne kadar harcama yaptığımızı muhasebe çıkaracaktır biz de açıklarız. Urkay “Her şey güzel giderken neden istifa ediyorsunuz” sorusunu ise “Burası Türkiye” diyerek yanıtladı. (FİLİZ ÖZDEMİR)